Frissen Zalából

2021.04.14. 20:59

Ismét győzött a Kanizsa, fontos pontokat vesztett a ZTE II.

Hétközi fordulót rendeztek a labdarúgó NB III Nyugati-csoportjában is. A 29. kör zalai szempontból 4 pontot hozott, nyerni újra a Kanizsa tudott.

Bedő István, Kühne László

A fehér szerelésben játszó zetés Papp Lászlót fogják közre ménfőcsanaki játékosok

Forrás: Zalai Hírlap

Fehérvár FC II.–FC Nagykanizsa 1-2 (1-1)

Székesfehérvár, zárt kapuk mögött. Jv.: Bana.

Nagykanizsa: Horváth M. – Pál D., Papp Sz., Major, Horváth B. – Ekker, Szegleti, Bagó Be. – Vass Gy. (Szabó P.), Török, Vlasics. Vezetőedző: Koller Zoltán.

Gólszerzők: Papp M. (43.), illetve Ekker (10.), Vlasics (69.).

Kiegyenlített volt a játék, melynek során a vendégek Török kiugratása után vezetést szereztek. Szervezetten játszott a zalai csapat, majd a félidő hajrájában váratlanul és kanizsai szempontból bosszantó módon egyenlíteni tudott a házigazda. Fordulás után a Kanizsa volt aktívabb, ám az 53. percben Ekker a felső lécre lőtt egy büntetőt. Támadásban maradtak a vendégek, akik rövidesen újra vezetésnek örülhettek. A hajrában a kanizsai kapus bravúros védéssel járult hozzá a győzelemhez.

Koller Zoltán: „A siker értékét növeli, hogy a játékosok extra terhelés alatt vannak: ahogy a hétvégén, most is csak egyet tudtam cserélni...”

Fotó: Pezzetta Umberto / Zalai Hírlap

ZTE II.–Ménfőcsanak 2-2 (2-1)

Zalaegerszeg, zárt kapuk mögött. Jv.: Héra.

ZTE: Gyurján – Sebestyén, Bekő, Kovács B., Németh D.(Fehér), Szökrönyös D., Goncalves, Vass (Csóka), Szalay Sz., Papp (Kámi), Czuczi. Vezetőedző: Bozsik József.

G.: Vass (19., 22.), ill. Németh (35.), Androsch (87.).

A két, kiesés ellen küzdő csapat találkozóján nagy lendülettel kezdett a ZTE, mely az első csapatból visszajátszó Vass Patrik révén, már az első félidő fele előtt kétgólos előnyt szerzett. A megzavarodott vendégek ellen ebben az időszakban további gólokat is szerezhetett volna a házigazda, ám helyzeteit elhibázta. Még a szünet előtt, egyéni hibát kihasználva szépítettek a vendégek, a szünet után pedig ki-ki meccs kezdődött. A ZTE újabb helyzeteiből sem tudta lezárni a találkozót, a Ménfőcsanak pedig a lefújás előtt néhány perccel egyenlített. A zalai csapat értékes pontokat hagyott veszni a bennmaradásért vívott küzdelemben.

Bozsik József: „Csak magunkat okolhatjuk az elmaradt győzelemért. Ismét sok helyzetet hagytunk ki, ezért nem sikerült nyernünk.”

További eredmények: Komárom–Pápa 2-1, Veszprém–Tatabánya 1-0, Gárdony–Nagyatád 3-2, Puskás II.–III. Ker. TVE 0-0, Balatonfüred–Sopron 0-1, BKV Előre–Lipót 1-4, Érd–THSE-Szabadkikötő 1-3, Mosonmagyaróvár–Bicske 2-1.