Közbeszólt a tavaszias idő

2020.02.18. 18:00

Jó eredmények a „félig fedett pályás” Kondex-kupán

Szombaton a zalai megyeszékhelyen, a városi sportcentrumban rendezte meg a Zalaszám-ZAC a fedett pályás nyílt versenyét, a Kondex-kupát. A zömében a futófolyosón lezajló számokban több jó eredmény született. Köszönhetően a tavaszias időnek, voltak versenyek, melyeket szabadtéren rendeztek meg.

A Kauzli-emlékverseny győztese, Pető András és Kauzli Józsefné

Fotó: ZAC

A Kondex Kft. tulajdonosa, Kondor Zsolt hosszú évek óta teszi lehetővé, hogy a ZAC a téli időszakban hazai környezetben is rendezhessen fedett pályás viadalt, aminek nem csak a házigazda sportszervezet, de a régióban működő további klubok is örülnek. A viadalon különösen a rövidtávfutó versenyszámokban születtek jó eredmények. A legtöbb győzelmet a Zalaszám-ZAC szerezte, így az ezzel járó Kondex-kupát Bella Attila szakosztályvezető vehette át a főszponzor képviselőjétől. A Kauzli József-emlékverseny győztese a legjobb eredményt elért atlétának járó serleget vehette át Kauzli Józsefnétől, a díjazott pedig nem volt más, mint Pető András, az egerszegiek versenyzője, aki a 60 m-es gátfutásban 8,1 mp-es eredménnyel győzött.

Fotó: ZAC

Aki pedig nem itthon versenyzett, az a fővárosba utazott az egerszegiek közül, mint Muszil Ágnes. A Zalaszám-ZAC versenyzője Budapest nyílt bajnokságán a 800 m-es síkfutásban óriási egyéni csúcsot futott a felkészülés kellős közepén. Góczán István tanítványa 2:15,05 perces idővel bronzérmes lett.

Muszil Ágnes
Fotó: ZAC

A Kondex-kupa zalai dobogósai (a külön nem jelölt versenyzők a Zalaszám-ZAC atlétái). Nők, 60 méteres síkfutás: 1. Nagy Pálma 7,7, 2. Schein Kata 8,1 3. Szabó Laura (KVDSE) 8,3.Távolugrás: 2. Kusztor Virág (KVDSE) 521, 3. Szabó Laura (KVDSE) 512. Súlylökés: 1. Jámbor Petra 8,27. Leány ifjúsági 60 m: 1. Kovács Anna 7,9, 2. Kántor Piros (KVDSE) 8,2, 3. Kusztor Virág (KVDSE) 8,3. Leány ifjúsági súlylökés: 1. Csata Panna 9,53, 2. Molnár Loretta 8,27. Diszkoszvetés: 1. Csata Panna 25,16, 2. Molnár Loretta 22,48, 3. Jámbor Petra 19,61.

Férfiak. 60 m: 1. Dienes Mátyás 6,9, 3. Pusztai Péter (KVDSE) 7,3. 60 m gát: 1. Pető András 8,1, 2. Helter Dániel (KVDSE) 10,3. Súlylökés: 1. Czigány Levente 10,70, 3. Major Gábor 9,63. Diszkoszvetés: 2. Czigány Levente, 38,24, 3. Kerkai Bence 34,86. Junior 60 m gát: 1. Németh Benedek 8,7. Junior súlylökés: 1. Vugrinecz Attila 9,82. Diszkoszvetés: 1. Vugrinecz Attila 28,28. Fiú ifjúsági 60 m: 3. Vass Gergely 7,8.