A ZJSE és a Nagykanizsai Judo Klub-Röntgen Kanizsa fiataljai is dobogóra állhattak

2023.10.14. 15:46

Érmes judósok a serdülő ob-n

A zalai cselgáncsozóknak ezúttal egészen Egerig kellett utazniuk, hogy a serdülő országos bajnokságon összemérjék tudásukat riválisaikkal. Volt is minek örülni, hiszen Egerszegre és Kanizsára is jutott az érmekből.

A ZJSE érmese, Takács Nóra edzőjével, ifj. Nagysolymosi Sándorral

Fotó: ZJSE

Egerben került megrendezésre a judósok serdülő országos bajnoksága, amire 70 egyesület, 273 versenyzője nevezett. A Zalaegerszegi Judo SE-t négyen képviselték, a legjobb helyezést pedig a 40 kg-ban indult Takács Nóra érte el, akinek a nyakába bronzérmet akasztottak.

A ZJSE sportolóinak helyezései. Lányok. 40 kg: 3. Takács Nóra. 44 kg: 7.Volner Panna. Fiúk. 73 kg: 7. Verebi Ákos.

Edzők: ifj. Nagysolymosi Sándor, Varga Zoltán, Márton Tibor, Korpos Judith.

Aaz NJK-Röntgen Kanizsa judósai, éremmel a nyakukban az éremszerzők
Fotó: ZH

A Nagykanizsai Judo Klub-Röntgen Kanizsa is eredményesen szerepelt, és a dél-zalaiak is elmondhatták magukról, hogy lett egy érmesük, méghozzá kettő. A lányok mezőnyében a 33 kg-ban Szalai Nóra végzett a második helyen, míg 36 kg-ban Pirbus-Gróf Nóra szintén ezüstérmet szerzett. A fiúknál a 36 kg-ban Nagy Noel az 5. helyen végzett. Edzők Hóbár-Horváth Edina és Hóbár Péter.