Frissen Zalából

2021.10.18. 20:33

Fogathajtó arany- és ezüstérem: a zalai csapat nyerte a megyék versenyét

A Szalár Róbert, Török Gyula, Pózvék István összetételű zalai csapat nyerte meg a megyék versenyét a múlt héten megrendezett 2021. évi CAN-C kategóriás kettesfogat-hajtó országos bajnoki döntőben. Egyéniben Szalár ezüstérmet szerzett.

Gyuricza Ferenc

Horváth Ottó zalabaksai polgármester (balról) gratulál a kép jobb oldalán látható Szalár Róbertnek, aki a csapatversenyben arany-, egyéniben pedig ezüstérmet szerzett a 2021. évi CAN-C kategóriás kettesfogathajtó országos bajnokság döntőjében. A sportoló tiszteletére vasárnap este tartottak fogadást, amin családtagjai és barátai vettek részt.

Forrás: Zalai Hírlap

Fotó: Gyuricza Ferenc

A 18 csapat részvételével megtartott országos bajnoki döntőnek a hortobágyi Máta lovaspálya adott otthont. A versenyen Zalát – a sportág szabályzatának megfelelően – a megyei bajnokság három dobogós hajtója képviselte. A zalai csapatot így a Zalalövő és Környéke Lovassport Egyesület két versenyzője, a megyei bajnoki címet elnyert Szalár Róbert, illetve Pózvék István, valamint a Kanizsa Lovasklub sportolója, Török Gyula alkotta. Az országos döntőben közülük Szalár Róbert érte el a legjobb eredményt, a kétfordulós versenyt verőhiba nélkül, a második legjobb időeredménnyel fejezte be, vagyis a Zalabaksán élő fogathajtó egyéniben is dobogóra állhatott. Szalár Róbert segédhajtója Nagy Bence volt.

Fotó: Gyuricza Ferenc / Zalai Hírlap

A csapatversenyben a hibapont nélküli teljesítményt nyújtó, legjobb összesített időeredményt produkáló Zala megye mögött az ugyancsak verőhiba nélküli Vas megye lett a második, míg a harmadik helyen a Fejér megyei csapat végzett. Az egyéni versenyt a Bács-Kiskun megyei Viszus Szabolcs nyerte, aki a mindkét fordulót hibapont nélkül teljesítők számára szervezett összevetésben szenzációs hajtást bemutatva több mint 12 másodperccel előzte meg a szintén végig remek teljesítményt nyújtó Szalár Róbertet. A bronzérmes ifj. Szájer József, a Vas megyei Katafai LSE versenyzője lett. A zalaiak közül Török Gyula a 9., Pózvék István a 16. helyen fejezte be a versenyt.