A Nova hét nyeretlen meccs után, a Nagykapornak ellen győzött

2021.05.25. 21:37

Magabiztos sikerével őrzi előnyét a Zalaszentmihály a II. osztályban

A 29. fordulót rendezték a hét végén a megyei labdarúgó II. osztályban, valamint hétfőn két, korábbról elhalasztott találkozót is pótoltak.

ZH

A bödei Turi Gergely (fehérben) próbálja blokkolni a zalaszentiváni Hideg András lövését a két csapat hétvégi mérkőzésén

Fotó: Katona

Kertigépvilág.hu-Böde–Zalaszentiván 5-0 (2-0)

Böde. Jv.: Földszin A.

Böde: Széplaki – Bakos, Kenesey, Kósa N., Lepár, Flander, Szerdahelyi (Kiss B.), Sebők, Hadrik (Ágoston), Lukács (Horváth Sz.), Turi. Edző: Kósa László.

Zalaszentiván: Kovács Á. – Orbán, Németh Á., Csiszár, Rumi Ro., Rumi Ró., Thuróczi, Tóth B., Tóth M., Udvardi (Bogdán), Hideg. Edző: Balog Zoltán.

A hazaiak győzelme egy percig sem forgott veszélyben. A bödei gárda próbált a futballal foglalkozni, míg a vendégek a külső körülményekkel.

Gólszerzők: Kenesey (2), Hadrik, Kósa N., Kiss B. Jók: Szerdahelyi, Hadrik, Kenesei, Bakos, Lukács, ill. senki. Kiállítva: Hideg (72., Zalaszentiván). U19: Böde-Tungi–Zalaszentiván félbeszakadt.

Police-Ola–Z-NET Telekom Becsehely 1-1 (0-1)

Zalaegerszeg. Jv.: Lancz Zs.

Police-Ola: Kovács G. – Igazi, Tausz, Csiszár Zs., Kócza, Kiss B., Csiszár G., Hajas, Tóth B. (Palatin), Langer, Keskeny. Edző: Konrád Péter.

Becsehely: Iványi – Hácskó (Bölcz), Májer, Török, Fási (Pintér), Bódi, Szakony, Turi (Horváth F.), Matyók (Neuman), Molnár M., Navracsics. Edző: Vittman Ádám.

Az előjelek alapján okkal bíztak a felek egy jó iramú, izgalmas összecsapásban. Az izgalmakról gyorsan gondoskodtak is a vendégek, a 2. percben egy formás támadás végén mattolták a Police-Ola védelmét. A találat nem vette el a kedvét a hazaiaknak, mentek előre becsülettel, de a becsehelyiek sem akartak „ráülni” az eredményre, így egy kifejezetten harcos, jó ritmusú első félidőt produkáltak a csapatok. Jött a második játékrész, majd ahogyan telt az idő, mindkét csapat játéka egyre feszültebbé vált. A félidő közepén egyenlített a Police-Ola, és ment előre az újabb találatért, azonban vagy a vendégvédelem zárt tökéletesen, vagy sikerült a hazaiaknak akár pár méterről is hibázni. Végül 10 sárga lap és 2 gól mellett igazságos döntetlennel zárult a mérkőzés.

Gólszerzők: Kiss B., ill. Bódi. Jók: Csiszár G., Keskeny, ill. Horváth F., Fási, Bódi, Török, Molnár M. U19: Police-Ola–Becsehely 5-3.

Sportklub Gutorfölde–Magnetic Andráshida TE II. 3-4 (2-2)

Gutorfölde. Jv.: Kiss N.

Gutorfölde: Horváth Á. – Paucsa, Józsa M., Bodó (Jandó), Major Á., Bédy, Jakab, Szabó B., Major G., Józsa R., Lecsek L. Edző: Varga Róbert.

Andráshida TE II.: Péhl P. – Vincze, Péhl B., Völler, Kaprinai, Tóth B., Gortka G., Dormán, Kocsis, Péhl K., Gortka D. (Agg). Edző: Szabó II. Zsolt.

Általában az nyeri a mérkőzést, aki a több gólt rúgja. A hazai csapat hiába alakított ki több helyzetet, mint a vendégek, azokból kevesebbet értékesített, és ezért a fiatalokból álló Andráshida megérdemelten nyerte a mérkőzést.

Gólszerzők: Jakab, Józsa R., Lecsek L., ill. Völler (2, egyet 11-esből), Péhl K., Kocsis. Jók: Jakab, Józsa M., ill. az egész csapat.

Zalaszentmihály–Bak 8-1 (4-1)

Zalaszentmihály. Jv.: Vass Zs.

Zalaszentmihály: Nagy D. – Szentgyörgyvölgyi, Soós Máté Bálint (Varga P.), Vida, Biczó (Soós Márk), Soós B., Soós G. (Szabó B.), Horváth M., Janda M. (Szigeti), Tricsli, Janda Z. (Csilits). Játékos-edző: Biczó Attila.

Bak: Timbókovics – Ambrus, Fojtek, Couves Ricky, Tóth T., Németh D. (Kolompár), Bohár, Hári, Horváth A., Deák, Karakai. Edző: Eszter Róbert.

Kiváló futballidőben, remek játékkal megérdemelten nyert a hazai csapat.

Gólszerzők: Soós Máté Bálint (2), Csilits (2), Horváth M., Tricsli, Soós B., Varga P., ill. Németh D. Jók: az egész csapat, ill. Horváth A. U19: Zalaszentmihály–Bak 5-3.

Cserszegtomaj–Gelse 8-0 (4-0)

Cserszegtomaj. Jv.: Egyed P.

Cserszegtomaj: Nagy I. – Ács G. (Csillag), Cser, Kovács R., Tóth G. (Török), Ács N., Paulin, Szántó, Sándor, dr. Belák, Németh Sz. (Szeles). Játékos-edző: Németh Szabolcs.

Gelse: Dömötör – Kovács J., Horváth M., Csizmadia B., László, Zsohár, Rába, Markotán (Zsiga), Antal, Csizmadia M., Nagy M. (Kiss L.). Edző: Tóth Zoltán.

Magabiztos győzelmet a­ra­tott a hazai csapat a végig sportszerűen játszó vendégek ellen.

Gólszerzők: Tóth G. (2), Csillag (2), Ács G., Ács N., Cser, dr. Belák. Jók: Sándor, Tóth, G., Csillag és az egész csapat, ill. senki. U19: Cserszegtomaj–Gelse 2-0.

ADA Nova–Nagykapornak 3-2 (2-1)

Nova. Jv.: Farsang B.

Nova: Lendvai – Nunkovics, Szili, Varga T., Vitéz, Szekeres (Süket), Podszkos (Koltai), Hajdu I., Hajdu G., Pesti, Takács.

Nagykapornak: Földes – Bolla, Tóth K. (Cserép), Kiss Sz., Hajdu, Németh Gy., Kiss B. (Peresztegi), Molnár M., Lakatos, Makovecz, Kövécs. Edző: Erdős János.

Megérdemelt hazai győzelem született a jól küzdő Nagykapornak ellen.

Gólszerzők: Pesti (2), Szekeres (11-esből), ill. Lakatos, Makovecz. Jók: az egész csapat, ill. Peresztegi, Makovecz, Bolla. Kiállítva: Kiss Sz. (74., Nagykapornak). U19: Nova–Nagykapornak 2-1.

Windoor-Páterdomb–MP Kanizsa Murakeresztúr 0-1 (0-0)

Zalaegerszeg. Jv.: Vizi I.

Páterdomb: Gyenese Á. – Száraz, Pánczél (Németh A.), Gyenese R., Méhes, Pántya (Parrag), Csurgai (Farkas Á.), Csikós, Propszt, Pogacsics, Boronyák. Edző: Horváth András.

Murakeresztúr: Németh B. – Békefi, Csáki, Polgár, Orbán (Buda), Szabó I., Szilveszter, Rácz, Márkovits (Gerencsér), Mihovics, Gyuranecz. Edző: Visnovics László.

A jól játszó hazai csapat mindenképpen megérdemelt volna egy pontot a vendégek ellen. A mérkőzésen volt egy fair play-díjas megmozdulás, amit ezúton is köszön a Páter­domb együttese Rácz Szabolcsnak és a Murakeresztúrnak. Ennek hátterében pedig az áll, hogy a Páterdomb 16-osa előtt megsérült az egyik murakeresztúri játékos, ezt érzékelve a Páterdomb csapata megállt, jelezve, hogy sérült van a pályán, ám a túloldalon az akció továbbfutott, ahol történt egy szabálytalanság. A megítélt büntetőt viszont Rácz Szabolcs mellégurította, hiszen ők is látták, hogy a Páter­domb együttese az ominózus szabálytalanság előtt már leállt.

Gólszerző: Szilveszter. Jók: Gyenese Á., ill. Németh B., Mihovics, Csáki. U19: Pá­terdomb–Murakeresztúr 7-0.

A Zalaszentgyörgy–Borsfa mérkőzés a nagy esőzés miatt elmaradt, a találkozót később pótolják.

A 23. fordulóból elhalasztott mérkőzésen:

Police-Ola–Magnetic Andráshida TE II. 1-1 (1-1)

Zalaegerszeg. Jv.: Földszin A.

Police-Ola: Kovács G. – Igazi, Palatin (Kiss B.), Tausz (Szakál), László, Valkóczi (Végh), Hajas (Csiszár G.), Tóth B. (Csiszár Zs.), Langer (Zalavári), Keskeny, Németh K. (Tóth Zs.). Edző: Konrád Péter.

Andráshida TE II.: Szilasi – Keszei (Péhl K.), Szekeres (Péhl P.), Péhl B. (Sabján), Völler, Kaprinai, Józsa, Dormán, Luki (Agg), Kocsis, Zsuppán. Edző: Szabó II. Zsolt.

A hazaiak bő kerettel vágtak neki a mérkőzésnek, annak ellenére, hogy több meghatározó játékost nélkülözniük kellett, hiszen az ifjúsági csapatból kiváló kvalitású fiatalok kaptak bemutatkozási lehetőséget. Az első játékrész egyértelműen a vendégekről szólt. Kombinatív, minőségi és gyors játékuknak, valamint az enerváltan játszó hazai csapatnak köszönhetően domináltak a pályán, a 19. percben pedig fölényük góllal is párosult. A játék képe nem változott a folytatásban sem, ennek ellenére a hazaiak a szünet előtt egyenlíteni tudtak. A második félidőre egy motiváltabb Police-Ola futott ki a pályára, és kiegyenlítettebbé vált a játék. Többnyire mezőnyben gyűrték egymást a csapatok, a kapuk nem igazán forogtak veszélyben. Szépen lassan teltek a percek, érkeztek a Police-Ola fiatal játékosai, akik az éles felnőtt bajnoki mérkőzésen is igazolták tehetségüket. Összességében egy sportszerű mérkőzésen az első félidőben mutatott játéka alapján az ATE közelebb állt a győzelemhez.

Gólszerzők: Palatin, ill. Kaprinai. Jók: László, Igazi, Keskeny, ill. Kaprinai, Józsa.

A 25. fordulóból elhalasztott mérkőzésen:

Z-NET Telekom Becsehely–Kertigépvilág.hu-Böde 3-0 (1-0)

Becsehely. Jv.: Hegedüs M.

Becsehely: Iványi – Májer S., Bölcz, Török Mi., Fási (Matyók), Bódi (Török Má.), Májer M. (Turi), Szakony (Pintér), Balassa (Horváth F.), Molnár M., Navracsics. Edző: Vittman Ádám.

Böde: Széplaki – Bakos (Horváth Sz.), Kenesey (Szerdahelyi), Kósa N., Lepár, Flander, Kiss B. (Ágoston), Sebők, Hadrik, Lukács, Turi. Edző: Kósa László.

A hazai csapat akarásban és játékban is felülmúlta a jó erőkből álló Bödét, és megérdemelten tartotta otthon a három pontot.

Gólszerzők: Balassa, Bódi, Szakony. Jók: az egész csapat, ill. senki. U19: Becsehely–Böde-Tungi 2-1.