Voltak azért jó perceik

2020.11.25. 20:55

Nyolcadik vereségét szenvedte el a szezonban a ZTE NKK

Szerdán négy meccset játszottak le az élvonalbeli női kosárlabda-bajnokságban: hármat a 11. fordulóból, míg a ZTE a 22. kör keretében lépett pályára Miskolcon.

ZH

Mányoky Judit és Medgyessy Dóra kettőse a két csapat hónap eleji, egerszegi meccséről

Forrás: Zalai Hírlap

Fotó: Katona Tibor

Aluinvent-DVTK–ZTE NKK 90-57

(26-15, 22-14, 24-16, 18-12)

Generali Aréna, zárt kapuk mögött. Jv.: Pozsonyi, Fodor, Balogh Gy.

Diósgyőr: Medgyessy 9/3, Kiss 14, Kányási 12, Vukov 6, Mokango 14. Csere: Tóth 21, Aho 10/3, Frindt 3/3, Végh-Dudás, Bacsó, Oláh 1. Vezetőedző: Földi Attila.

ZTE: Dzombeta 20/9, Kulcsár 7/3, Mányoky 8/6, Horváth Fr. 8, Szabó P. 14. Csere: Dömötör, Úr, Horváth Fa., Németh, Szabó K. Vezetőedző: Ambrus Péter.

Kipontozódott: Dömötör (35.)

Fotó: Katona Tibor / Zalai Hírlap

Egy darabig egészen jól tartotta magát a ZTE (6. p.: 18-13), ám a következő percek a Diósgyőrről szóltak (24-13). A vendégek rengeteg faultot (10) követtek el az első negyedben, a házigazda pedig 14 büntetőjéből 10 pontot szerzett. A hazaiak letámadása a második negyed elején nagyon elkezdett működni, ráadásul felállt védelem ellen a ZTE nem boldogult. A vendégek támadásai rendre az utolsó pillanatban, nehéz helyzetből elvállalt és pontatlan dobásokkal értek véget (15. p.: 39-18). A nagyszünetig csökkent sóhajtásnyit a különbség, a DVTK sok dobást rontott el (48-29).

Szünet után a ZTE találta meg előbb a ritmust (26. p.: 58-45), de a hazaiak időkéréssel rendezték a sorokat (28. p.: 66-45). Amikor a borsodiak igazán odafigyeltek, ellenfelük nem tudott fogást találni rajtuk (72-45). Az utolsó perceket, 78-53 után, zalai szempontból jobb lett volna le sem játszani.

A játéknap további eredményei: FCSM Csata–Győr 77-66, Sopron–MTK 98-67, BEAC–Cegléd 69-86.