ZTE KK

2014.11.15. 20:38

Még várni kell, hogy a ZTE KK-nál beérjenek a változások

Zalaegerszeg – Az új edző azonnal nem tudott csodát tenni a ZTE élvonalbeli férfi kosárlabda-csapatával. Igaz, szombaton nem akárkik nyertek Egerszegen: a Sopron ezzel a sikerrel az élre állt.

Zalakerámia-ZTE KK–Soproni KC 67:74 (15:17, 23:11, 13:21, 16:25)

1700 néző. Jv.: Cziffra, Gál, Rácz. Férfimérkőzés.

ZTE: Kertész 11/6, Graham 11/3, Tamir 6, Darling 10/6, Healy 16. Csere: Gáspár 3/3, Mohácsi 7/3, Czinger 3, Velkey –. Vezetőedző: Milos Sporar.

Sopron: Edwards 7/3, Poscic 16, Dénes 6/3, Borisov 21/12, Thomas 13. Csere: Ruják A. 7, Tóth G. 1, Takács 3/3, Trepák –. Vezetőedző: Sabáli Balázs.

Kipontozódott: Darling 40. p.

Szigorú védekezéssel kezdett a ZTE, Kertész különös figyelmet szentelt Thomasnak (2. p.: 5-0). A saját palánk alatti szigor azonban sok faultot eredményezett (a 8. percben 7-2-re „vezetett" a ZTE ezen a téren), és az idő előrehaladtával alább hagyott a kezdeti hazai dobáspontosság is (8. p.: 7-14). A második negyed egyértelműen a hazai csapaté volt (16. p.: 27-21, 17. p.: 32-23, 19. p.: 36-26), ebben a szakaszban Mohácsi, Gáspár és Darling is dobott triplát.

Nagyszünet után az ügyes Kertész kosaraival még növelni is tudta előnyét a házigazda (43-30), ám a Sopron nem hagyta magát. Hazai részről a védekezés volt az erény, az ellenfél gyűrűjét azonban csak messziről láthatták az egerszegiek. A kevés hazai kosár mellett pedig a vendégek nem sokkal többje is felzárkózást jelentett (27. p.: 47-44). A 3. negyed végén még örülni lehetett, hogy a Sopron két támadásból sem tudott egyenlíteni, de a záró játékrésben jött a fordulat gyorsan (31. p.: 51-53, 34. p.: 53-63). Ettől kezde a zalaiak futottak az eredmény után, és bár lelkesedésük nem lankadt (37. p.: 61-66), a nyeregbe már nem tudtak visszakerülni. A Sopron sikere a látottaknak és a papírformának is megfelelő, a ZTE-nél várni kell, hogy beérjenek a változások.

Milos Sporar: „A Sopronnak kiváló kerete van, nagy csatát vívtunk. Három napunk volt felkészülni, de örülök, hogy a közönség észrevette a változásokat, amiket elkezdtünk. Hamarosan győzelmeket fogunk aratni."

Sabáli Balázs: „Gratulálok a kollégámnak, nagyon nehézzé tették számunkra a mérkőzést. Sokan fognak még szenvedni Egerszegen."

További eredmények: Falco–Paks 81-94, MAFC–Nyíregyháza 82-80, Jászberény– Kaposvár 112-92, Körmend– PVSK 88-91, Szeged–Kecskemét 81-90.