Kosárlabda

2012.04.19. 06:27

Ezüstérmesek a Vadmacskák!

Az amatőr női NB I-es bajnokság két győzelemig tartó döntőjében a Kanizsai Vadmacskák együttese hazai pályán és idegenben is kikapott az élvonalbeli játékosokkal tűzdelt Szegedtől, így ezüstérmet szerzett.

Benedek Bálint

Kanizsa: Fekete (5), Fuisz (23/3), Olasz (2), Jurkó (6), Jagarics (2). Csere: Kiss (13), Hegyi (3), Oros (3), Rajkai (-). Edző: Gábor Erzsébet.

A kanizsaiak remekül kezdték a mérkőzést a 6. percben 9-4-re vezettek. Ezt a lendületet látva a szegedi edző pályára küldte a sokszoros válogatott, Fürészt, így kiegyenlítettek. A II. negyedben a vendégek kihasználták a kanizsaiak hibáit és távoli dobásokkal növelték előnyüket.

A fordulás után felváltva estek a kosarak és az utolsó negyedet 13 pontos hátrányból kezdték a hazaiak. Ám a közönség biztatása közepette a Vadmacskák felpörgette a játékot, s jó hajrával 9 pontos vereséget szenvedett.

Jók: Fuisz, Kiss, Jurkó

Gábor Erzsébet: A fiatal csapatunk remekült játszott a bajnoki döntő első mérkőzésén. Minimális különbséggel maradtunk alul az esélyesebb szegedi csapat ellen.

Szegedi KE-Kanizsai Vadmacskák SE 95-56 (20-17, 23-13, 27-17, 25-9)

Szeged, 100 néző. Jv.: Radnóti, Kovács N. Döntő, második mérkőzés.

Kanizsa: Fekete (13/9), Fuisz (13), Olasz (1), Jurkó (14), Jagarics (4). Csere: Hegyi (7), Kiss (4), Oros (-), Rajkai (-), Simon (-), Nagy (-), Bernáth (-). Edző: Gábor Erzsébet.

A kanizsaiak Szegeden villámrajtot vettek a pontos dobásaikkal vezettek (5. p.: 8-4), ez viszont nem tartott sokáig, hisz a hazaiak pontos távoli és középtávoli dobásaival hamar fordítottak. A vendégek viszont jól küzdöttek, összehangolt támadásaikkal a játékrész végére ismét közelebb kerültek a Tisza-partiakhoz. A második etapban a hazaiak pontos hárompontosokkal növelték az előnyüket.

A nagyszünet után minden labdáért nagyon harcolt a Vadmacskák, de a szegedi csapat rutinja, erőfölénye ellen már tehetetlennek bizonyultak. Éppen ezért Gábor Erzsébet edző az utolsó negyedben már a gárda minden tagjának adott lehetőséget a pályára lépésre.

Jók: Fekete, Jurkó, Hegyi.

Gábor Erzsébet: A döntő visszavágóján csapatunk a harmadik negyed hetedik percéig nagyon jól tartotta magát, ezután érvényesült a Tisza-parti csapat ereje, magassági fölény és rutinja.