Egy gól döntött Botfán a címvédő ellen

2023.09.11. 14:40

A II. osztályban három kör után már csak a Becsehely csapata hibátlan

A Zala vármegyei labdarúgó-bajnokság II. osztályának hét végi találkozóin a Zalaware Botfa együttese legyőzte a címvédő kertigepvilag.hu-Böde csapatát és kikapott a Zalaszentmihály is. A mezőnyben már csak a Becsehely a hibátlan együttes, hiszen bemutatkozott a Zalaapáti csapata is, amely ikszelt a Teskánd II.-vel.

Zaol.hu

Minden tekintet a labdán a Botfa-Böde találkozón. Középen, szemben (sötét mezben) a mérkőzés egyetlen találatát jegyző Sóska Péter István, és az ő gólja három pontot ért együttesének

Fotó: Szekeres Péter

Technoroll Teskánd II–Zalaapáti 2–2 (2–0)
Teskánd. Jv.: Cserfő Gy.
Teskánd II: Horváth P. – Pásztor, Gecseg, Ábrahám, Horváth M., Megyesi, Bacsó-Porkoláb, Kálmán, Kovács M. (Deák), Elek, Kiss D. Játékos-edző: Gecseg Ádám.
Zalaapáti: Rezes – Maturicz, Hegedűs (Popper), Mikola, Sipőcz (Mándly), Kubicsek S., Pálfi, Kubicsek B., Besze, Szokoli, Demeter (Megyeri).
Kettő ellentétes félidőt láthattak a kilátogató nézők. Az első félidőben a Teskánd akarata érvényesült, a második játékrész adok-kapokjából a vendégcsapat jött ki jobban, és egy utolsó percben kapott 11-essel elvitték az egy pontot.
Gólszerzők: Pásztor (2), ill. Kubicsek S. (2, egyet 11-esből). Jók: Pásztor, Kiss, Ábrahám, ill. az egész csapat. Kiállítva: Bacsó-Porkoláb (60.), Horváth M. (90.), ill. Kubicsek B. (60.).

Windoor-Páterdomb – Zalaszentmihály 2–0 (0–0)
Zalaegerszeg. Jv.: Siket L.
Páterdomb: Lóránt – Németh B., Gyenese (Pánczél), Tuboly, Szép, Pogacsics, Baksa, Major Á. (Méhes), Kálmán, Major G. (Csurgai B.), Csurgai D. Edző: Bencze Péter.
Zalaszentmihály: Borsos – Horváth M., Soós M., Gaál, Dankó (Janda M.), Varga P., Biczó, Soós B., Soós G., Szabó B., Janda Z. Edző: Balog Zoltán.
A vendég csapat zárt és agresszív védekezését a hazaiak a széleken próbálták megbontani, de az utolsó passzok pontatlanok voltak így 0-0 vonultak a csapatok a félidőre. A második játékrészben is hasonló volt a játék képe, de a hazaiak jobban koncentráltak aminek köszönhetően megszerezték a vezetést. Ez után visszaállva a kontra támadásokra rendezkedtek és egy büntetőből alakították ki a 2-0 végeredményt.
Gólszerzők: Szép, Pogacsics (11-esből). Jók: Szép, Baksa, Kálmán, Lóránt, ill. Soós B., Szabó B. U19: Páterdomb–Zalaszentmihály 9–2.

Miklósfa–Z-NET Telekom Becsehely 2–3 (1–0)
Nagykanizsa. Jv.: Aczél L.
Miklósfa: Cser – Dukai (Baksai), Földesi, Horváth Zs., Apáti (Magdics), Halajkó, Szollár V., Puskás, Szilágyi, Béli (Gombos), Szollár B. Megbízott edző: Tóth György.
Becsehely: Salamon – Hácskó, Májer, Bölcz (Horváth F.), Török Mi., Matyók (Vincze), Bódi (Födő), Takács, Szakony, Balassa, Török Má. (Neuman). Edző: Varga Péter.
Helyenként kemény mérkőzésen a győzelmet jobban akaró csapat megérdemelten nyert.
Gólszerzők: Török Mi. (öngól), Májer (öngól), ill. Balassa (2), Török Mi. Jók: az egész csapat, ill. Neuman, Török Mi., Balassa, Takács. Kiállítva: Tóth Gy. (64., Miklósfa). U19: Miklósfa–Becsehely 1–4.

Nagylengyel–Cserszegtomaj 4–3 (4–1)
Nagylengyel. Jv.: Földszin.
Nagylengyel: Fülöp – Szekeres, Vinkó, Lévai R. (Csöndes), Déri, Halász, Völler, Kocsis, Király, Csiszár (Sipos), Illés. Edző: Izsán Tamás.
Cserszegtomaj: Németh R. – Sándor, Kovács R., Takács (Boros Zs.), Kovács B., Szeles, Ács, dr. Belák, Boros L. (Lénárd), Németh Sz., Heberling (Csillag). Játékos-edző: Németh Szabolcs.
A hazai csapat az első félidei magabiztos vezetése után a folytatásban megnehezítette saját dolgát a jól küzdő vendégekkel szemben.
Gólszerzők: Király (2), Szekeres (11-esből), Völler (11-esből), ill. Kovács B. (2), Kovács R. (11-esből). Jók: az egész csapat, ill. Kovács B., Kovács R., dr. Belák.

Zalaware-Botfa–Kertigépvilág.hu-Böde 1–0 (0–0)
Zalaegerszeg. Jv.: Bolla L.
Botfa: Tóth Zs. – Németh Á., Kultsár (Boczföldi), Sziráki, Odonics (Milics), Zelkó, Sóska, Mavolo (Mátyás), Salamon (Bangó), Szabó Z., Kecskés (Németh B.). Edző: Nagy Péter.
Böde: Kovács G. – Bodó, Turi, Éder T., Odonics, Lepár (Kócza), Flander, Nagy P., Sebők, Erdélyi (Éder G.), Horváth Sz. Edző: Szente Gábor.
Rendkívül jól, szervezetten játszott a hazai csapat, ennek köszönhető, hogy meg tudták állítani a bajnokesélyest.
Gólszerző: Sóska. Jók: az egész csapat, ill. Kovács G., Bodó, Horváth Sz. U19: Botfa–Böde 4–2.

Bak–Gutorfölde 1–0 (1–0)
Bak. Jv.: Táncos Sz.
Bak: Timbókovics – Varga T., Couves Ricky, Ujvári, Huszár, Mészáros, Bohár, Pálfi, Réczeg (Horváth A.), Pencsov (Bakos), Karakai. Edző: Eszter Róbert.
Gutorfölde: Józsa K. – Józsa M. (Hári), Szujker (Tóth B., Németh D.), Kaszás, Hrotkó, Kása (Szakos), Szabó B., Domján, Józsa R., Pencz, Jandó. Edző: Németh István.
Jó iramú, küzdelmes találkozón nehéz, de megérdemelt hazai siker született a mezőnyben jól játszó, nagyot küzdő, de a kapuk előtt határozatlan vendégek ellen.
Gólszerző: Ujvári. Jók: az egész csapat, ill. mindenki. U19: Bak–Gutorfölde 0–6.