Három birkózóbronz a fiúktól

2023.09.27. 19:30

A diákolimpiai döntőben is megállták a helyüket a zalaiak képviselői

A kötöttfogású birkózók Diák I. korosztályú országos diákolimpiai döntőjét Kiskunfélegyházán rendezték meg, és nem maradtak érem nélkül itt sem a zalai iskolák színeiben versenyző birkózópalánták.

A diákolimpián szerepelt zalai fiatalok, jobbról nyakukban az érmekkel a dobogósok Gerencsér Zoltán edzővel

Forrás: ZBSE

A Zalaegerszegi Birkózó SE versenyzői három érmet és egy 5. helyezést értek el, de ahogy megszokott a diákolimpián, a versenyzők ezúttal iskolájukat képviselték.

A 38 kg-os súlycsoportban indult  Szanati Máté (Z. Dózsa) bronzérmesként zárt, és a dobogó harmadik fokára állhatott fel. Ugyancsak bronzérmes lett az 54 kg-osok között Varga Nimród (Z. Öveges), ahogy szintén bronzot akasztottak a nyakába a  85 kg-os Peti Jónásnak (Z. Liszt) is.

A 42 kg-ban mérlegelt Ugranyecz Flórián (Z. Eötvös) az 5. helyen végzett.
Felkészítő edzők: Berzicza Ferenc, Gerencsér Zoltán.