Vívás

2022.11.10. 18:47

ZVE: ezüst- és bronzérem

Hódmezővásárhelyen rendezték meg a Fülöp Mihály Magyar Kupa országos tőr versenysorozat újabb fordulóját, ezúttal a 12–14 éves korosztályok számára.

ZH

Balról Antal Katalin, Simon Borbála és Bagosi Borka

Forrás: ZVE

A három korcsoport a gyermek, újonc és serdülő korosztály versenyeit takarta, és a viadalon a ZVE nem kis létszámú csapattal, összesen 15 vívóval képviselte magát. A gyermek korosztályban Bagosi Borka döntős volt és a hatodik helyen végzett.
A serdülő leányok mezőnyében pedig két dobogós helyezés jutott a ZVE tőrözőinek. Simon Borbála a fináléig menetelt, végül ezüstérmet szerzett. Az elődöntőben klubtársával vívott, így Antal Katalin bronzérmet vehetett át.