Labdarúgó NB III

2022.03.27. 20:37

Tíz gól az Andráshida hálójában, a ZTE II 3-0-ra nyert, a Kanizsa 0-2-ről mentett pontot

A labdarúgó NB III Nyugati csoportjának 27. fordulójában gólgazdag meccseket játszottak a zalai csapatok, melyeknek győzelem, döntetlen és vereség egyaránt jutott.

Bedő István, Kühne László

Lőrincz (pirosban) elől szerzi meg a labdát a pápai kapus

Forrás: Szakony Attila / Zalai Hírlap

ZTE FC II–Gárdony 3-0 (1-0)

Zalaegerszeg, 100 néző. Jv.: Hartung.

ZTE: Köcse – Sebestyén (Bekő, 73.), Szalay Sz., Dóczi, Zsóri (Őr, 78.), Fehér (Szökrönyös Z., 46.), Milovanovikj (Papp Cs., 78.), Rebernik, Posztobányi, Papp I., Kámi (Megyesi, 73.). Vezetőedző: Koller Zoltán.

Gólszerzők: Rebernik (44.), Zsóri (57., 66.).

A sereghajtó ellen az első pillanattól támadólag lépett fel a több visszajátszóval megerősített házigazda, mely uralta a mérkőzést. A zalai fölény a szünet előtt érett góllá. Fordulás után hasonló volt a játék képe, a ZTE II. sikerét Zsóri tette fölényessé két góllal. A kék-fehérek tovább távolodtak a kiesőzónától.

Koller Zoltán: „A fiatalok és a visszajátszók is jó teljesítményt nyújtottak, megérdemelten nyertünk.”

FC Nagykanizsa–Pápai Perutz FC 2-2 (0-1)

Nagykanizsa, 250 néző. Jv.: Práth.

FC Nagykanizsa: Borsi – Pál D., Major, Kovalovszki, Simon B. (Varga D., 68.) – Bagó Be. (János, 46.), Kószás – Szabó P., Kovács Gy., Lőrincz (Kollár, 68.) – Török (Kobra, 68.). Vezetőedző: Gombos Zsolt.

G.: Kószás (72.), János (86. – 11-esből), illetve Hajnal G. (38.), Németh B. (55.).

Inkább mezőnyjátékot hozott az első félidő, melyben a hazaiak kapufáig jutottak, az ellenfél viszont egy jó ütemű kiugratás után vezetést szerzett. A második játékrész nem kezdődött jól a hazaiaknak, hiszen a Pápa fejesgóllal növelte előnyét. A piros-kékek azonban nem adták fel, és a hajrához közeledve sikerült is szépíteniük. Feléledtek a kanizsai remények, a megújuló hazai rohamoknak pedig a végén büntetőből szerzett gól és egy pont lett a jutalma.

Gombos Zsolt: „Az eredménnyel nem lehetek elégedett, de 0-2-ről felállva szereztünk egy pontot. Az egész mérkőzésen domináltunk, védekezésünket magasan feltoltuk, és sokat dolgozva igyekeztünk futballozni. A kapott gólokat meg kell még nézni, de a saját felelősség mellett a les lehetősége is felmerült.”

Komáromi VSE–Tarr Andráshida SC 10 -1 (4-0)

Komárom, 150 néző. Jv.: Kovács T.

Andráshida: Kiss – Szinay, Bakó (Czafit G., 60.), Pataky, Dömötörfy, Szabó M., Németh R., Fábián, Wettstein (Novák, 46.), Karóczkai (Sipos, 80.), Czafit B. Edző: Dobos Sándor.

G.: Végh (2., 8., 62., 64.), Csernák (35.), Szecsődi (38.), Köles (56.), Vincze (68.), Gelencsér (70.), Horváth M. (88.), ill Szinay (81.).

A megtizedelt vendégcsapat ellen lendületesen kezdett a kiesés elől menekülő Komárom, mely az első tíz percben, majd a félidő végén is rúgott két gólt. A fiatal zalai csapat a folytatásban sem tudta megakadályozni a hazai gólgyártást, a meccs a házigazda gálaelőadásává vált – de legalább a szépítés összejött.

Dobos Sándor: „Sérülések, betegségek, kiállítások sújtják a csapatot. Ebben a helyzetben nem tudunk többet tenni, minden negatív dolog elér bennünket.”

További eredmények: Fehérvár II.–Sopron 3-2, Puskás II.–Mosonmagyaróvár 0-4, Veszprém–Kelen SC 3-2, Kaposvár–Balatonfüred 0-4, BVSC–Tatabánya 1-0, Érd–ETO Akadémia 0-1, Bicske–Gyimót II. 2-0.