Frissen Zalából

2021.10.22. 10:00

Öt dobogós zalai tájfutó – Aggtelek környékén rendezték meg az egyéni bajnokságot

Aggtelek térségében rendezték meg a tájékozódási futók hosszútávú országos egyéni bajnokságát.

A zalai dobogósok: Bányai Attila, Sárecz Éva, Varga József, Császár Éva, Bertóti Diána Fotó: ZTC

A mintegy 900 induló a 12 évvel ezelőtti világbajnokság helyszínén versenyzett. A sportolókra nagyrészt jól futható, lankásabb és meredekebb domboldalakkal egyaránt tűzdelt erdő várt, ahol a terep részletgazdagsága miatt különös koncentrációra volt szükség. Megyénkből a Göcsej KTFE és a TRIÓ Egerszeg ZTC tájfutói jól szerepeltek az erőpróbán. Az eredmények közül kiemelkedik Sárecz Éva (ZTC – N35) és Bányai Attila (ZTC – F80) fölényes győzelme és újabb bajnoki aranya. Második helyen végzett Bertóti Diána (Göcsej – N35) és Császár Éva (Göcsej – N40), míg bronzérmet szerzett Varga József (Göcsej – F60). Az utánpótlás-korosztályban pontszerző, 5. helyen végzett Kolcsár Panna (ZTC – N18) és Mézes Botond Csegő (Göcsej – F14). A női elit mezőnyben Takács Orsolya (Göcsej) 6. helyezésével szerzett újabb bajnoki pontokat.

Zalaiak további jobb eredményei. N14: 13. Czigány Emma (Göcsej). N16: 10. Radó Gyöngyvér (ZTC). N18: 13. Antal Sára (ZTC). N35: 4. Szivák Ildikó (Göcsej). N40: 6. Pap Viktória (ZTC). F45: 5. Sárecz Lajos (ZTC). F50: 5. Fehér Ferenc (ZTC). F75: 6. Horváth Béla (ZTC), 8. Vajda László ( ZTC). KA