Frissen Zalából

2021.06.15. 20:30

Szűcs Valdó remek időt ért el Zalaegerszegen – frissítve

A szoros versenynaptárban már június elején sor került az első egyéni bajnokságokra, a junior és U23-as korosztály versenyzői Miskolcon csaptak össze a bajnoki érmekért. Kedden pedig a zalaegerszegi Városi Sportcentrumban rendezték meg a hagyományos WHC Kupa és ZÁÉV Kupa országos vidékbajnokságot.

Szűcs Valdó remek formában érkezett haza, amit keddi időeredménye is bizonyít Fotó: Katona Tibor

Fotó: © Katona Tibor

Miskolcon a junior korosztályban Muszil Ágnes, a Zalaszám- ZAC középtávfutója az első napon egyéni csúcsot ért el (56,52 mp) a 400 méteres síkfutásban, amivel bronzérmet szerzett. Másnap ugyanő fő számában, a 800 méteren is kitett magáért, hiszen szintén egyéni legjobbját érte el (2:11,66), amivel az erős mezőnyben a második bronzát szerezte meg. Edzője: Góczán István.

Furulyás Lili az U23-as korosztályban először 100 méteren lett harmadik 12,12 mpes eredménnyel, majd másnap megismételte jó futását, és 200 méteren szintén harmadikként ért célba (24,47). Edzője: Trzaskoma Lukas. Nagy Pálma 100 méteren (12,38) és 200 méteren (25,50) is az ötödik helyen végzett.

A ZAC-érmek sorának pedig ezzel még nem volt vége, ugyanis a Furulyás Lili, Nagy Pálma, Varga Panna, Molnár Nóra összeállítású váltó a 4x100 méteres váltófutásban 49,36 másodperccel ezüstérmet szerzett. Edzők: Kámán Ferenc, Trzaskoma Lukas.

A versenynaptár sűrűsége és az idei évre áttett olimpia miatt is a hagyományoktól eltérően az idén hétköznap rendezték meg a WHC Kupa „Ki a leggyorsabb, ki a legkitartóbb atléta?” országos tehetségkutató viadalt és a ZÁÉV Kupa országos vidékbajnokság küzdelmeit. Kedden tehát benépesült az egerszegi Városi Sportcentrum atlétikai pályája. Előbb a fiatalok vették birtokukba, majd a vidékbajnokság résztvevői.

Az érmes egerszegi lányok: Varga Panna, Muszil Ágnes, Furulyás Lili, Nagy Pálma és Molnár Nóra Fotó: ZAC

A hétköznap ellenére is sok volt a nevező, hiszen az atléták igyekeztek kihasználni a lehetőséget a versenyzésre. Voltak olyan versenyszámok, amelyekben kifejezetten népes mezőny jött össze, így például férfimagasugrásban 14-en indultak, emiatt a szám kezdését előre is kellett hozni. Zalai szempontból a legjobban várt versenyt Szűcs Valdó futása jelentette. A Zalaszám-ZAC 110 méteres gátfutója hazatért a tengerentúlról és Európában is megkezdte a versenyzést, hiszen a tokiói repülőjegyért harcol ő is. Kedden Egerszegen magabiztosan nyerte a 110 méteres gátfutást, de ennél sokkal nagyobb öröm, hogy Szűcs első eredménye 13,40 másodperc, ami új egyéni rekord! Kámán Ferenc és James Hillier edzők tanítványa tehát remek formában tért haza, és a világranglistán elfoglalt helyezések alapján szinte már biztosnak tűnik számára a tokiói repülőjegy. Pénteken Madridba utazik, ahol nemzetközi viadalon áll rajthoz.

ZÁÉV-kupa. Férfiak. 100 m: 1. Szűcs Valdó (Zalaszám- ZAC) 10,58, 3. Dávid Ádám (Zalaszám-ZAC) 11,96. 800 m: 1. Kiss Gergő (SVSE) 1:50,62. 110 m gát: 1 Szűcs Valdó 13,40. 400 m gát: 1. Huller Dániel (VSD) 51,61. 3000 akadály: 1. Kovács Ferenc (SVSE) 9:10,78. Magasugrás: 1. Bándi Olivér (BHSE) 207. Távolugrás: 1. Galambos Tibor (FTC) 729. Nők. 200 m: 1. Csóti Jusztina (FTC) 23,96, 2. Furulyás Lili (Zalaszám-ZAC) 24,48, 3. Nagy Pálma (Zalaszám- ZAC) 25,19. 1500 m: 1. Muszil Ágnes (Zalaszám- ZAC) 4:48,59, 3. Farkas Réka (Keszthelyi VDSE) 5:10,08. 100 m gát: 1. Répási Petra (FTC) 13,81, 3. Röszler Dóra (Zalaszám-ZAC) 14,81. 400 m gát: 1. Tóth Rebeka (UTE) 1:01,78. 3000 m akadály: Jánosi Lilla (BEAC) 10:55,28. Magasugrás: 1. Szabó Barbara (UTE) 185. Távolugrás: dr. Nguen Anasztázia (MTK) 644. 4×100 m: 1 Zalaszám-ZAC A (Furulyás Lili, Kovács Anna, Nagy Pálma, Röszler Dóra) 48.93, 2. Zalaszám-ZAC B (Bali Krisztina, Lakat Petra, Varga Panna, Schein Kata) 52.15, 3 Zalaszám-ZAC C (Major Ágnes, Bognár Emma, Király Kira, Kósi Boglárka) 53.11.