A női kosarasoknál befejeződött az alapszakasz

2021.03.12. 20:43

Érett a meglepetés, de kikapott a ZTE NKK

A női kosárlabda NB I. A csoportjában az alapszakasz utolsó mérkőzését a TFSE MTK ellen játszotta a ZTE NKK. Az egerszegiek közel jártak a bravúrhoz, de nem sikerült nekik, így győzelem nélkül zárták az alapszakaszt.

Miljana Dzombeta volt ismét a ZTE NKK legjobbja

Forrás: Zalai Hírlap

Fotó: Katona Tibor

ZTE NKK–TFSE MTK 75-81 (23-21, 12-16, 13-25, 25-19)

Zalaegerszeg, zárt kapuk mögött, Jv.: Farkas, Győrfy, Németh.

ZTE NKK: Dzombeta 24/3, Horváth Fru. 4, Kulcsár 5/3, Szabó 17, Tuchscherer 11. Csere: Mányoki 9/3, Saad 3, Dömötör, Horváth Fa., Úr 2. Vezetőedző: Ambrus Péter.

TFSE MTK: C. Jenkins 22/9, Boros 2, Bernáth 11/3, A. Jenkins 28/3, Németh 6. Csere: Markovic 2, Katona 10, Kovács V., Herman. Vezetőedző: Magyar Bianka.

A vendégeknél a korábban hiányzó Alicia Jenkins a kezdőben kapott helyet. Nagy akarással kezdtek a hazaiak és türelmesen szövögették támadásaikat. A 3. perc elején már 8-2-re vezettek. Tuch­scherer remekül dolgozott a gyűrű alatt és a pontszerzésben is jeleskedett. A negyed felénél Dzombeta közelijével 17-10-re vezetett a ZTE NKK. Alicia Jenkinst nehezen tudta tartani Szabó, de a többiek jól segítettek a semlegesítésében.

Fotó: Katona Tibor / Zalai Hírlap

A negyed végén Dzombeta és A. Jenkins váltott triplát, de az előny a hazaiaknál maradt (23-21). A ZTE NKK próbálta feljebb tolni védekezését, de a játékrész második felében visszaesett a ZTE játéka, és ezt kihasználva egy 8-0-s rohanással átvette a vezetést a fővárosi alakulat (31-33). Hazai időkésér után Dzombeta pontjaival tapadt ellenfelére a házigazda (35-37). Az utolsó percen belül Dzombeta passzából Úr egyenlített, majd a bosnyák irányító labdát csent, de nem tudta kosárral befejezni a támadást, így maradt a félidőre a döntetlen (37-37). A nagyszünet után pontosabb volt a vendégcsapat, nem tudtak nagy előnyt kiharcolni (44-49). A negyed felénél tovább nőttek a gondok, hiszen Kulcsár faultja után bónuszba kerültek a vendégek. Hullámvölgybe került a ZTE NKK, a TFSE ezt kihasználva tíz pont fölé tolta a különbséget (44-55). A zárónegyed tizenkét pontos vendégvezetésről kezdődött (50-62). Ismét hat pontra feljött a házigazda, sőt a ZTE NKK a 38. percben két pontra visszajött (73-75). Az utolsó pillanatig küzdöttek a hazaiak, közel voltak a meglepetéshez, de nem sikerült. A ZTE NKK győzelem nélkül várja a playoutot.