a kadet korúak küzdöttek

2019.10.25. 19:12

Három zalai birkózóérem az ob-ról

Tatabányán, az idei kadet korú (2002–2003-ban születettek) birkózók szabadfogású leány és a fiú országos bajnokságán három zalai érem is született.

A zalai birkózók (sárgában a kanizsaiak, feketében a tófejiek) edzőikkel a tatabányai viadalon

Forrás: Zalai Hírlap

Fotó: a szerző

Az országos bajnokságra eljutott 200 versenyző között a zalaiak közül a lányoknál a Kanizsa BSE versenyzője, Fata Flóra a 49 kg-ban ezüstérmet szerzett, míg a Tófej Kerámia SE versenyzője, Magasházi Mercédes a +73 kg-ban bronz­érmet nyert. A szintén tófeji Zsebeházi Marianna 53 kg-ban a negyedik, pontszerző helyen végzett.

Fotó: a szerző / Zalai Hírlap

A fiúknál kanizsai versenyzők közül a +110 kg-ban Nemes Benjamin ezüstérmet vehetett át, míg 71 kg-ban Kalmár Benedek a pontszerző 5. helyen fejezte be a versenyt.

A kanizsai birkózókat Szatmári Zsolt és Farkas András, a tófejieket Szanati József edzők készítették fel.