2022.11.28. 06:00
Így nézhetünk ki jól a szelfiken, csoportképeken
Mikor néztünk meg utoljára képet magunkról úgy, hogy önkéntelenül is felsóhajtottunk: jaj, de jól nézek ki? Nem vagyunk egyedül a problémával, de van segítség.
Forrás: Shutterstock
Fotó: Tijana Moraca
Háttérbe, ami előnytelen
A kamerák kiemelhetnek olyan hátrányos nézeteinket, amelyek a tükörben nem is látszanak. Gondoljunk arra, hogy mi van közel s mi van távol a lencsétől. Tegyük fel, hogy feltett lábbal ülünk: a lábunk úgy nagyobbnak fog kinézni a valóságosnál.
A hatást előnyünkre fordíthatjuk: vaskosabb nyak és ráncosodó bőr elrejtéséhez enyhén döntsük előre a fejünket, hogy közelebb kerüljön a kamerához. Nyújtsuk ki a nyakunkat és billentsük le az állunkat.
Ezt egy kissé furának fogjuk érezni, de a beállítás a kamera szemével nézve jól mutat majd.
Határozzuk meg a legjobb szelfi szöget
Először is: nagyon ritkán sikerülnek jól azok a szelfik, amiket alulról felfelé irányított kamerával készítenek!
Az esetek többségében minél feljebb tartjuk a telefont, annál előnyösebb lesz az elkészült mobilfotó – legyen az csoportos vagy egyéni szelfi. Meg kell jegyezni, hogy ha túl nagy szögben tartjuk a kamerát, mindenkinek hatalmas homloka lesz – valamelyik ujjunkat meg kell harapni.
Csillogjon a szemünk!
Rossz megvilágítás miatt még a legcsinosabb arc is olyanná válhat, mint egy bűnözőé. Íme néhány egyszerű ökölszabály, amit érdemes megjegyezni:
– Ne álljunk közvetlenül a lámpa alá: a direkt fény durva árnyékokat hozhat létre, amelyektől a bőrünk rosszul néz ki.
– Ha lehetséges, keressünk lágy, természetes fényt. Elrejti a foltokat és kisimítja a ráncokat.
– Álljunk szembe gyenge fényforrással, ami megvilágítja a vonásokat és felhívja a figyelmet a szemünkre. Ha van a közelben lámpatest, forduljunk felé tágabbra nyitott szemmel.
– Kinn tartózkodva forduljunk szembe a nappal, hogy kihasználjuk a természetes fényt – kivéve ha olyan erős, hogy hunyorgásra késztet, mert akkor irány az árnyékosabb hely.
Teljes alakot ábrázoló fotók
A profik szerint egyenes testtel a készülék elé állva ritkán kapunk jól sikerült képet. Ha egy kissé oldalra döntjük magunkat, elfordítva az arcunkat és a testünket, akkor karcsúbbnak fogunk tűnni.
Különösen hölgyeknek ajánlják, hogy nehezedjenek a csípőjükre, előnyösebb lesz az alkatuk.
Így kell mosolyogni
Mert mosolyogni kötelező, még akkor is, ha semmi kedvünk nincs hozzá. Gondoljunk egy tréfára, mondjuk ki a klasszikus „csízt”, hölgyek próbálkozhatnak a „phű”-vel is.
Lehet próbálkozni Mona Lisa titokzatosságával: egyik oldalon kissé felhúzott ajak – teljes mosoly nélkül. Grimaszok nélkül kell kissé nyitni az ajkakat.
A nagy titok: nyomjuk a nyelvet a fogak belső pereméhez. Ez lazítja az arcot, kiemeli az állat.
Íme, sikeres csoportos szelfik
Ellen Degeneres ikonikus Oscar-szelfije 2014-ben készült, szerepelnek rajta a Bradley-k – Cooper és Pitt – is más hírességek mellett. Egy óra alatt 1,8 milliószor retweetelték, ami megdöntötte Barack Obama korábbi rekordját, amelyet 2012-es elnöki győzelme után ért el.
Még a pápa is beszállt a versengésbe: rajongókkal készült csoportos szelfijei rengeteg lájkot hoztak, Instagram-fiókjának 9 millió követője van.
Sok múlik a csoportképek időzítésén
Használjunk időzítőt, de csak egészen rövidre állítsuk: jó, ha minél hamarabb exponál a készülék, mert különben a csoport fele kacsaajkakkal és csukott szemmel lesz látható.
Szelfibot
Mostanában sajnos mintha kevésbé lenne divatos, pedig igen hasznos segédeszköz. Ha nincs nálunk, legalább az tartsa a mobilt, akinek a leghosszabb karja van.
Végezetül
Ne fotózkodjunk veszélyes helyszíneken: többen halnak meg szelfi miatt, mint a cápatámadásokban.
Digitália
- A molekuláris ujjlenyomat előre jelezheti a betegségeket?
- Az Európai Bizottság vizsgálódik a YouTube, a Snapchat és a TikTok háza táján
- Ismét a Huaweié a legjobb okosóra az EISA szerint
- Ahogy egymást, úgy a robotokat is szavak nélkül érthetjük
- Szabad mindent megtennünk, amit képesek vagyunk megtenni?