ZTE KK

2014.04.16. 18:35

Nyíregyházán járt a ZTE KK

Zalaegerszeg - Utolsó idegenbeli mérkőzését játszotta szerdán a férfi kosárlabda élvonal középszakaszának alsóházában a ZTE KK.

Főleg hárompontos kosaraival kovácsolt előnyt magának a sereghajtó a meglehetősen sok pontot hozó nyitó játékrész elején (4. p.: 16-7). A ZTE KK a következő percekben sem találta a ritmust (7. p.: 23-13, majd vendég-időkérés után 8. p.: 27-15), de a távoli kosarak aztán segítettek a zalaiakon is: az első 10 perc végén Boston, Plumb és Velkey is dobott triplát. A folytatásban pillanatok alatt ismét tíz pont fölé kúszott a hazai előny (13. p.: 35-24), ami kevés kosár mellett egy darabig nem nőtt (17. p.: 38-28), de jött Doyne, és két triplával újabb pánikot okozott zalai oldalon (18. p.: 45-30). Nagyszünetig Lekli révén gyarapította pontjait a Zete.

Fordulás után a vendégek első felzárkózási kísérletét (24. p.: 56-46) nem koronázta siker (28. p.: 71-51), de legalább a harmadik játékrészt döntetlenre tudta hozni a csapat. A záró negyed elején Kámán triplája után egy pillanatra még úgy tűnt, hogy lehet keresnivalója a kék-fehéreknek (32. p.: 72-59), ám a hazaiak valójában ekkor is tökéletesen kézben tartották a mérkőzést. A sima nyíregyházi sikert hozó összecsapásnak nem lett jó vége, annak ellenére sem, hogy az utolsó öt pontot a ZTE dobta.

Lekli (jobbról, ZTE) mellett Doyne célozza a kosarat a két csapat egerszegi meccsén. Tegnap ők ketten voltak csapatuk legjobbjai. Fotó: Katona Tibor

Zalai szempontból kedvezőtlen eredménnyel zárult a szerda esti Falco–Körmend vasi rangadó is. Az osztályozós helyen álló szombathelyiek 101-97-re nyertek, és megmaradt az esélyük, hogy megelőzzék a Zetét a tabellán.

Nyíregyházi KKZalakerámia-ZTE KK 92-75 (30-24, 22-13, 19-19, 21-19)

Nyíregyháza, 400 néző. Jv.: Ádám, Gál, Rácz.

NYKK: Poscic 20, Doyne 25/12, Polyák 2, Kósa 5/3, Walker 21/6. Csere: Mohácsi 8/6, Jakab 1, Cseh 5/3, Molnár 3/3, Czura 2. Vezetőedző: Sitku Ernő.

ZTE: Boston 13/6, Safford 14/6, Kovács 6, Plumb 6/3, Lekli 21. Csere: Velkey 8/6, Kámán 5/3, Koma 2, Kertész -. Vezetőedző: Raúl Jiménez.