2014.04.16. 18:35

ZTE NKK: Elmaradt bravúr

A női kosárlabda NB I A-csoportjában az 5-8. helyért zajló rájátszás első felvonásában a ZTE NKK együttese Szekszárdon lépett pályára és a két győzelemig tartó párharcban hátrányba került. Folytatás pénteken, Zalaegerszegen.

A bravúrra készülő ZTE NKK jobban kezdett, ugyanis az első pillanattól kezdve nála volt az előny. Nem lépett el a vendégcsapat, de őrizte 1-2 pontos előnyét, miközben Horváth Zs. a lepattanók jó részét begyűjtötte. Nem esett sok kosár, hiszen a 14. percben is még csak 20-23 volt az állás, aztán a félidő hajrájában hatpontos lett a zalai előny a pihenőre (34-40).

Smiljana Ivanovic 23 pontig jutott, de most ez is kevés volt. Fotó: Katona Tibor

A második játékrész is jól indult a zalaiak számára (34-45), de ekkor már nagyon figyelni kellett a személyi hibákra is. Amikor Studer Anna kipontozódott a hazai kispad kapott technikai faultot (42-49), és innentől nagyon feszült hangulatban folytatódott a mérkőzés. Sok fault esett, visszajött a meccsbe a Szekszárd. Varga Zsófia a 30. percben kipontozódott, az utolsó felvonás 55-54-es hazai vezetéssel kezdődött, de a ZTE NKK semmit sem adott fel és miért is tette volna? Egészen a hajráig nyílttá tette a mérkőzést (37. p.: 66-63), de a személyi hibák és a büntetők „időszaka" jött el, s ebben jobb volt a Szekszárd. Folytatás pénteken (17.00) Egerszegen.

Atomerőmű KSC SzekszárdZTE NKK 73-68 (12-16, 22-24, 21-14, 18-14)

Szekszárd, 200 néző. Jv.: Vida, Jurák, Praksch.

Szekszárd: Scekic 14/9, Zele D. 19/3, Singleton 11, Dusanic 11/6, Theodorán 6. Csere: Hajdú Zs. -, Studer A. -, Simon A. 4, Kotnik 2, Studer Zs. 6/3. Vezetőedző: Magyar Gergely.

ZTE NKK: Török 2, Ivanovic 23/3, Varga 15, Czukor 9/3, Horváth Zs. 4. Csere: Fuisz 9, Mányoky 4, Fritz 2. Vezetőedző: Gáll Tamás.

Kipontozódott: Studer A. a 25., Theodorán a 37., Zele D. a 39., illetve Varga Zs. a 30., Török a 38. percben.

Gáll Tamás: „Amikor 11 ponttal vezettünk, a három játékvezető új felfogásban kezdett el fújni, miközben rossz döntéseket is hoztunk. Volt győzelmi esélyünk, de nem mi hibáztunk többet..."