Sportvilág

2015.06.15. 08:03

Európa Játékok - A női kajaknégyes és a Kammerer, Szalai duó is aranyérmes

A kajak-kenu versenyek második napján megszületett a magyar küldöttség első és második aranyérme a Bakuban zajló I. Európa Játékokon, melyen a női kajaknégyes 500 méteren, a Kammerer Zoltán, Szalai Tamás férfi kajakos páros pedig 1000-en diadalmaskodott, Vajda Attila pedig harmadik lett a kenuegyesek 1000 méteres számában.

A viadal honlapja szerint a Szabó Gabriella, Vad Ninetta, Kozák Danuta, Kárász Anna egység a rajttól vezetve, magabiztos előnnyel nyerte meg versenyét a német és a lengyel hajó előtt.

Szabó GabriellaVad NinettaKozák DanutaKárász Anna egység. Forrás: Magyar Kajak-Kenu Szövetség Facebook

Az aranyérmes Szabó Gabriella, Kozák Danuta, Vad Ninetta és Kárász Anna (b-j) a dobogón a bakui I. Európa Játékok női kajak négyes 500 méteres versenyének eredményhirdetésén, a Bakutól mintegy 300 km-re, nyugatra fekvő Mingachevirben 2015. június 15-én. MTI Fotó: MOB / Szalmás Péter

Rögtön a nők viadalát követően következtek Kammererék, és egészen kiváló hajrával, a német duót közel négy tizedmásodperccel maguk mögé utasítva értek be elsőként a célba.

Kammerer Zoltán, Szalai Tamás férfi kajakos páros. Forrás: Magyar Kajak-Kenu Szövetség Facebook

Kammerer Zoltán (b) és Szalai Tamás mutatják aranyérmüket az azerbajdzsáni I. Európa Játékok férfi kajak páros 1000 méteres versenye eredményhirdetésén a Bakutól mintegy 300 km-re, nyugatra fekvő Mingachevirben 2015. június 15-én. MTI Fotó: MOB / Szalmás Péter

A nap első magyar érmét a pekingi olimpiai bajnok Vajda Attila szerezte meg, miután a német Sebastian Brendel és a cseh Martin Fuksa mögött harmadik lett.

Vajda Attila. Forrás: Magyar Kajak-Kenu Szövetség Facebook

Vajda Attila, a bakui I. Európa Játékok férfi kenu egyes 1000 méteres versenyének ezüstérmese a dobogón, a Bakutól mintegy 300 km-re, nyugatra fekvő Mingachevirben 2015. június 15-én. MTI Fotó: MOB / Szalmás Péter

A hétfői napot megelőzően egy dobogós helye volt a magyar csapatnak, amit még szombaton a birkózó Korpási Bálint ért el a kötöttfogásúak 71 kilogrammos kategóriájában, melyben ezüstérmet nyert.

Korpási Bálint (fent) és az azeri Rasul Chunayev a bakui I. Európa Játékok kötöttfogású birkózóversenye 71 kilogrammos súlycsoportjának döntőjében 2015. június 13-án. Korpási Bálint ezüstérmes lett. MTI Fotó: MOB / Szalmás Péter

Az I. Európa Játékok kötöttfogású birkózóversenye 71 kilogrammos súlycsoportjának ezüstérmese, Korpási Bálint az azerbajdzsáni Bakuban 2015. június 13-án. MTI Fotó: MOB / Szalmás Péter