2011.01.05. 19:31

Amatőr úszóverseny Csik Ferenc emlékére

A Csik Ferenc Olimpiai Baráti Kör Egyesület hagyományteremtő szándékkal megrendezte az első amatőr Csik Ferenc úszóversenyt.

Zalai Hírlap

A keszthelyi tanuszodában 148 versenyző indult és 53 számban hirdettek bajnokot.

Az érmeket Csik Katalin, az egykori olimpiai bajnok leánya, Manninger Jenő, a Megyegyûlés elnöke, valamint Ruzsics Ferenc keszthelyi és Papp Gábor hévízi polgármester adta át.

Legtöbb versenyszámban Horváth Rita győzött, a legkiemelkedőbb időeredményt Németh Péter (50 m gyors, 26,73 mp) érte el. Különdíjak.

A legjobb úszó, Keszthely: Kovács Márton. Hévíz: Kiss Dániel. 00. korcsoport: Lett Vivien. 0. korcsoport: Horváth Lili. 1. korcsoport: Szijártó Laura. 2. korcsoport: Baracskai Sándor és Mátó Sára. 3. korcsoport: Ábrahám Richárd. 4. korcsoport: Simon Rebeka. Ifjúságiak: Simon Rebeka. 5. és 6. korcsoportos, illetve felnőttek: Horváth Rita és Németh Péter. Győztesek. dr. Nádasy Miklós emlékverseny: Székely Erzsébet. Csik Ferenc verseny: Ollári Béla. Erdélyi István verseny: Kardos Katalin. Sipos Márton verseny: Péter Károly. A tervek szerint idén a Csik Ferenc olimpiai bajnok születésnapjához legközelebb eső szombaton rendezik meg újra Keszthelyen az amatőr úszóbajnokságot.