2014.04.07. 17:00

Bőven kitartott a kanizsai előny

A női kosárlabda második vonal (amatőr NB I) 9–16. helyéért folytatott rájátszásában ismét hazai pályán játszott a Kanizsai Vadmacskák SE és nyert. A 17–20. helyért zajló sorozatban a Zala Volán TE szintén otthon játszhatott, amely viszont kikapott.

Kanizsai Vadmacskák SEMAFC 71-59 (23-10, 28-21, 18-6, 2-22)

Nagykanizsa, 50 néző. Jv.: Bálind, Koncsek. Rájátszás a 9-16. helyért.

Kanizsa: Fekete 15/3, Kardos 6, Hegyi 2, Jurkó 24/3, Oros 3/3. Csere: Herman 16/3, Nagy D. 5, Bernáth, Horváth E. Edző: Gábor Erzsébet.

Az első negyed 4. percétől fokozatosan léptek el a hazaiak az egyetemi csapattól, hiszen jó ritmusban támadtak, dobásaik pontosak voltak. A mérkőzés ezen szakaszában Jurkó Noémi és Fekete Csilla pontjai jöttek jól csapatuknak, aztán a folytatásban már 18 pontos előnyre tett szert a KVSE Herman Aliz és Nagy Dóra pontos dobásaival. A harmadik játékrészben a Vadmacskák együttese a különbséget már 30 fölé tornázta. Mint kiderült, erre az utolsó negyedben szüksége is volt Gábor Erzsébet tanítványainak, mivel elveszítették támadásaik ritmusát, és vendégek zónavédekezésüknek is köszönhetően faragtak hátrányukból.

Jók: Fekete, Herman, Jurkó.

Gábor Erzsébet: „Az első három negyedben nyújtott remek játékkal hoztuk a kötelező győzelmet."

Fekete Csilla pontjai is kellettek a biztos előnyhöz és a sikerhez. Fotó: Szakony Attila

Zala Volán TESzolnoki MÁV SE 51-62 (7-9, 12-19, 12-18, 20-16)

Zalaegerszeg, 50 néző. Jv.: Gráczer, Esztergályos. Rájátszás a 17–20. helyért.

Zala Volán TE: Gerencsér 11/3, Gergácz 9/3, Ambrus G. 18, Zsemberi 9/3, Szekeres 4. Csere: Fülöp -, Kalcher -, Mester -, Takács -. Edző: Bukics Zsolt.

Az első, rendkívül pontszegény negyed után a Tisza-partiak tovább növelték előnyüket, miközben a zalaiak a kihagyhatatlannak tűnő helyzeteket is elhibázták (19-28). Ezen a fordulás után sem tudott változtatni a házigazda, így nem tudott közelebb sem kerülni ellenfeléhez. Az utolsó negyedben minden mindegy alapon letámadással próbálkozott a Zala Volán TE, de öt pontnál közelebb nem sikerült kerülnie ellenfeléhez és kikapott.

Jó: Ambrus G.

Bukics Zsolt: „Nagyon sok hibával kosárlabdáztunk, s nem sikerült a visszavágás."