2013.12.21. 19:57

A ZTE KK és a ZTE NKK is a hajrában bukta el mérkőzését

Zalaegerszeg - Idegenben zárta mindkét zalai élvonalbeli kosárlabda csapat az évet, de nem sikerült sikerrel zárni az esztendőt. A Zalakerámia-ZTE KK férfi és a ZTE NKK női együttese is a hajrában bukta el mérkőzését.

Naturtex-SZTE-SzedeákZalakerámia ZTE KK (18-16, 21-20, 13-22, 28-12)

Szeged, 600 néző. Jv.:  Ádám J., Farkas G., Jurák K.

Szedeák: Jereminov 10/6, Horváth Á. 16/6, Levy 18/6, Williams 17/3, Csorvási M. 13.  Csere: Kiss Zs. 2, Vida 2, Csorvási L. 2, Wirth -. Vezetőedző: Bonifert Domonkos.

ZTE KK: Boston 12/6, Gáspár 2,  Kovács Á. 6, Safford 18/3,  Lekli 12. Csere: Kertész -, Kámán 5/3, Teel 11/3, Koma 4. Vezetőedző: Völgyi Péter.

A szombati évzárón a házigazda Szeged kezdett jobban, (8-2), de aztán egy „kölcsönös" hibasorozat után a ZTE KK felzárkózott. Safford hármasa, majd a csereként beállt Teel jó sorozatával (dupla, majd tripla) egyenlítettek a zalaiak (14-14) és az első negyed nagyon szorosan alakult. A második tíz perc elején Kámán hármasára jött azonnal a válasz,  s innentől valóban mondhatni, hogy fej-fej mellett haladtak a csapatok. A ZTE KK számára viszont semmi sem volt veszve, hiszen jó százalékkal dobta a kinti dobásokat és a lepattanózásban is feljött a szünetig (39-36).

A második félidőben  a ZTE KK kedve szerint alakult a harmadik negyed, hiszen a faultok és a lepattanók tekintetében is  jobban álltak a zalaiak. Viszont így is szorosan alakult az állás, de  a harmadik negyed végére az egerszegiek előnye nőtt, a 31. percben pedig Koma duplájával 52-60-ra módosult az állás. A Szeged viszont nagyon keményen kezdett el védekezni, a Levy-Williams páros pedig belelendült, így az ő pontjaikkal újra a hazaiak vezettek (61-60).  A találkozó végkimenetelében ez a sorozat lett a döntő, ugyanis a ZTE KK dobásai nem jöttek be, az előny elfogyott és Safford egyenlítése után (37. p.: 68-68) Horváth Ákos két,  nagyon fontos pillanatban szerzett triplájával a Szeged végleg eldöntötte a mérkőzést. A találkozó után az is eldőlt: a ZTE KK elbúcsúzik az amerikai Vernon Teel-től.

Justin Safford dob kosárra, aki gyedül dícsérhető a  ZTE KK játékosai közül. Fotó: Katona Tibor

Atomerőmű Szekszárd - ZTE NKK 64-62  (14-19, 16 -17, 13-13, 19-13)

Szekszárd 150  néző. Jv.:   Gorka, Gerencsér,  Gyuris.

Szekszárd: Scekic 9/3,  Studer Á. 10,   Dusanic 8/3, Zele 17,  Kovalcsik 2.   Csere: Studer Z. 5/3, Singleton 2, Simon 5,    Tamis 2, Hajdú 4/3. Vezetőedző: Magyar Gergely.

ZTE KK: Török  8/3,  Fuisz  11/6,   Varga 2,   Czukor 13/3,   Horváth Zs. 16.  Csere:  Knezevic 10/3,  Fritz 2,  Vágvölgyi -. Vezetőedző: Gáll Tamás.

A vendég oldalon kérdéses volt  Knezevic  játéka, de a légiós végül is pályára lépett. Kosárszegény első  percek után a  ZTE kapta el jobban a  játék ritmusát. A negyed közepén Fuisz két triplája után hat ponttal vezetett a ZTE ( 6-12).  A  második negyedben sem tört meg a vendégek lendülete, a  ZTE jó ritmusban támadott, és  állandósult  a két csapat közötti 5-7 pontos különbség. A   zalai együttes egészen a  38. percig ( 50-62) győztesnek látszott, de a  hajrában elképesztő  játékot produkáltak  a  vendégek. Pontatlan dobások sora, és eladott labdák követték egymást, a ZTE végül egy megnyert mérkőzést vesztett  el a hajrában.

Horváth Zsófia jutott a legtovább a zalai lányok közül, 16 pontig. Fotó: Katona Tibor