2010.01.18. 07:49

Tovább robog a ZTE KK: megszerezte idei 14. győzelmét a csapat

A listavezető Zalakerámia-ZTE KK szombaton este telt ház előtt küzdelmes mérkőzésen 81-75-re nyert a somogyi megyeszékhelyen. A csapat 14. győzelmét szerezte sorozatban.

Bóbics László

Kaposvár: Vojvoda (2), Prejean (11), Soós (10/3), Hendlein (27/3), Dávid (7/3). Csere: Welton (8), Kováts R. (-), Kiss K. (8/3). Vezetőedző: Fekete Ádám.

ZTE KK: Hinnant (15/3), Watson (20/3), Kámán (16/6), Wilson (9/6), Trepák (11). Csere: Tóth Á. (6), Baki (-), Gáspár (4/3). Edző: Völgyi Péter.

Nagy lendülettel és ponterősen kezdtek a legutóbb az Albacompot legyőző hazaiak (1. p.: 6-0). Kámán triplája után a ZTE szép lassan felvette a játék ritmusát, és egyre közelebb került a lendületesen és jó értelemben vett agresszivitással kosarazó Kaposvárhoz. A hazaiaknak két, a látottak alapján szerény képességű légiósa van, mellettük zömében tehetséges fiatalokra épül a csapat, mely nagyon fegyelmezetten játszott, de a listavezető a 9. percben egyenlíteni tudott. A második tíz perc elején Wilson triplával mutatkozott be, aztán beindult a ZTE és 8-0-ás sorozatot produkált, de jött a hazai válasz, 7-0-ás szériával. Így végződött döntetlennel a második negyed.

Fordulás után a ZTE tovább javította védekezését és fel is gyorsította a játékot, s ennek nyomán egyre több labdát szereztek a vendégek, majd gyors akciókat indítva szép kosarakat dobtak. A látványnál is fontosabb volt, hogy 7 perc alatt 15-2-es részeredményt produkálva ellépett ellenfelétől a listavezető. Mondhatjuk, hogy ezzel el is dőlt a mérkőzés, hisz a vendéglátók hiába mozgósítottak továbbra is nagy energiákat, ekkor már tíz pont fölötti volt a zalaiak előnye.

A vége aztán mégis kis híján másképp alakult. Igaz, a tapasztaltabb és sokkal jobb erőkből álló egerszegiek mindössze néhány másodpercig voltak olyan helyzetben, hogy akár igazán szoros is lehet a meccs, de végül ez sem következett be. Az utolsó negyed jelentős előnyének tudatában a ZTE mintha egy kicsit kiengedett volna, miközben a játékvezetők sem árultak el csúcsformát: ebben az időszakban ítéleteik jelentős részével a ZTE-t sújtották. (A teljességhez tartozik, hogy a meccs első részében a hazaiak szimpatikus szakvezetője, Fekete Ádám jelezte többször is, hogy a bírók túl nagyokat tévednek a kárukra...) De az egerszegiek a döntő pillanatokban jól koncentráltak és izgalmas hajrá után, sorozatban tizennegyedszer is ünnepeltethette magát a gárda a közel 200, Somogyba is elzarándokló zalai szurkolóval.

A hétvége további eredményei: Debrecen-Pécs 90-57, Sopron-Szolnok 73-75, Salgótarján-Paks 72-94, Körmend-Albacomp 80-73, Nyíregyháza-Falco 81-68, Dombóvár-Kecskemét 67-74.