Kosárlabda

2007.12.31. 03:29

Kitartó Kanizsa, jobb Volán

Nagykanizsa (bb) - Végig küzdött a Kanizsai Vadmacskák a Magyar Kupa nyolcaddöntőjében, de nem tudta megállítani a lendületesebben Zala Volán ZTE együttesét.

Benedek Bálint

Kanizsai Vadmacskák-Zala Volán ZTE 64-77 (18-26, 9-20, 21-12, 16-19)Nagykanizsa, 200 néző. Jv.: dr. Páli, Téczely. Magyar Kupa nyolcaddöntő.

Kanizsa: Purics (10), Fekete (17/6), Horváth B. (7/3), Varga (20), Fitos (4). Csere: Tálosi (3), Bencze (3). Edző: Stevan Csupics.

Volán: Creamer (14/9), Pungor (6/6), Szélesy (13/3), Turóczy (7), Milkova (22). Csere: Hersics (7/3), Ambrus (4), Horváth Zs. (4). Edző: Bencze Tamás.

Kipontozódott: Ambrus a 34., Pungor a 38. percben.

Jó ritmusban, lendületes játékkal kezdett a vendég alakulat, de ez nem tartott sokáig, hisz a kanizsaiak Varga és Fekete remek találataival növelték előnyüket (6. p.: 14-10). Ezt látva Szélesyék sem tétlenkedtek összehangoltabb védekezéssel, több dél-zalai eladott labdát megkaparintva újra átvették a vezetést (8. p.: 17-19). A gyors indítások, s a palánk alatt, Milkova révén egyértelmű fölényben játszó zalaegerszegiek tovább növelték a különbséget. Sőt a folytatásban ott folytatták, ahol abbahagyták, végig nyomás alatt tartották a kapkodó, néha szinte elképzelés nélkül játszó kanizsaiakat (18. p.: 25-43).

A fordulás jót tett a hazaiaknak, akiknél a csapatot mérkőzések óta a hátán cipelő Varga jól kezdett, de Fekete is magára talált, sőt a szemfüles Puricsnak meg-megvillant. Eközben a Volán kapkodott. Hazai szempontból az utolsó negyed is jól kezdődött, hiszen a fonalat újra elkapó Fekete triplája borzolta Hersicsék kedélyeit. Aztán hamar fordult a kocka, a palánk alatt Milkova ellen nem tudtak mit tenni a fáradó, ám jól küzdő dél-zalaiak. Még egy végső támadást indítottak Vargáék, de a távolról is eredményes megyeszékhelyi együttes tarotta előnyét, nyert, s továbbjutottak.

Friss hír a Z. Volánnál, hogy a hosszabb ideig sérüléssel küszködő Gabriela Kubatovával szerződést bontottak, keresik az új irányítót.

Stevan Csupics: Megpróbáltuk a maximumot nyújtani, egyáltalán nem kell szégyenkeznünk, 30 percen keresztül jól játszottunk.

Bencze Tamás: Ha a meccsen nem lett volna szünet, akkor 40 ponttal nyerhettünk volna. Gratulálok a Kanizsának a kitartó játékához. A hazaiak helytálltak, a vendégek pedig ha kellett megvillantak és nyertek