Hírek

2010.05.04. 02:26

A Pelso klubban majd elmesélik

Keszthely - A múlt ismerete, a jelen tisztelete és a jövő becsülete jegyében indított programsorozatot a városban újonnan szerveződött Pelso Társaság.

Horányi Árpád

A társaság szóvivőjeként dr. Kovács Ferenc azt is elmondta, hogy terveik szerint kétheti rendszerességgel találkoznak, de évente 3-4 alkalommal terveznek nagyobb programot is, amit Történelmi borvacsora elnevezéssel rendeznek. Ezzel a címmel legutóbb a napokban lezajlott Helikoni Ünnepségek jegyében szervezték a találkozót.

A társaság szóvivőjeként dr. Kovács Ferenc azt is elmondta, hogy terveik szerint kétheti rendszerességgel találkoznak, de évente 3-4 alkalommal terveznek nagyobb programot is, amit Történelmi borvacsora elnevezéssel rendeznek. Ezzel a címmel legutóbb a napokban lezajlott Helikoni Ünnepségek jegyében szervezték a találkozót.

- A Helikon városunk tradicionális kultúrtörténeti eseménye, de annak 19. századi eredetéről, a névválasztásról kevés ismeret él a köztudatban, ezekről szóló előadásra kértük fel Cséby Géza irodalomkutatót. Vendégünk volt Meisitz Fáni színművész, aki fellépésével színesítette a találkozónkat - említette a legutóbbi programról dr. Kovács Ferenc. Hozzátette: az összejöveteleik beszédtémái alakítják a munkatervüket.

Legközelebb a nyáron, egy balatoni hajózással összekötve terveznek nagyobb nyitott programot. A témakörről még nem döntöttek.

- A Helikon városunk tradicionális kultúrtörténeti eseménye, de annak 19. századi eredetéről, a névválasztásról kevés ismeret él a köztudatban, ezekről szóló előadásra kértük fel Cséby Géza irodalomkutatót. Vendégünk volt Meisitz Fáni színművész, aki fellépésével színesítette a találkozónkat - említette a legutóbbi programról dr. Kovács Ferenc. Hozzátette: az összejöveteleik beszédtémái alakítják a munkatervüket.

Legközelebb a nyáron, egy balatoni hajózással összekötve terveznek nagyobb nyitott programot. A témakörről még nem döntöttek.

- A Helikon városunk tradicionális kultúrtörténeti eseménye, de annak 19. századi eredetéről, a névválasztásról kevés ismeret él a köztudatban, ezekről szóló előadásra kértük fel Cséby Géza irodalomkutatót. Vendégünk volt Meisitz Fáni színművész, aki fellépésével színesítette a találkozónkat - említette a legutóbbi programról dr. Kovács Ferenc. Hozzátette: az összejöveteleik beszédtémái alakítják a munkatervüket.

Legközelebb a nyáron, egy balatoni hajózással összekötve terveznek nagyobb nyitott programot. A témakörről még nem döntöttek.

Legközelebb a nyáron, egy balatoni hajózással összekötve terveznek nagyobb nyitott programot. A témakörről még nem döntöttek.

Legközelebb a nyáron, egy balatoni hajózással összekötve terveznek nagyobb nyitott programot. A témakörről még nem döntöttek.

Ezek is érdekelhetik