Milák Kristóf és Hosszú Katinka is visszatért

2024.04.09. 19:35

Úszó ob: Nagy Napsugár ötödik női 1500 méteren

Milák Kristóf egy év kihagyást követően kiváló eredménnyel tért vissza a Duna Arénában zajló országos bajnokság keddi nyitónapján, a másik nagy visszatérő, Hosszú Katinka pedig bronzérmet nyert 200 vegyesen.

Zaol.hu

Nagy Napsugár egy korábbi fotón, , aki decemberben a rövidpályás Európa-bajnokságon is helyet kapott már a magyar úszó-válogatottban

Fotó: Kovács Tamás/MTI

A két olimpiai bajnok közül elsőként Hosszú volt érdekelt a 200 méter vegyes döntőjében. A 2016-ban Rióban háromszoros aranyérmes klasszis csak harmadikként zárt az olimpiai induló Sebestyén Dalma és Kapás Boglárka mögött. A 34 esztendős klasszis 2:15.50 perces idővel ért célba, amely négy másodpercre van az olimpiai szinttől (2:11.47).

A 24 esztendős Milák Kristóf – aki ezt megelőzően legutóbb egy évvel ezelőtt, a kaposvári ob-n versenyezett – 100 méter gyorson a döntőben is győzött (48.34), a februárban Dohában vb-bronzérmes Németh Nándor előtt. Férfi 200 m vegyesen Zombori Gábor olimpiai szintet jelentő idővel nyert (1:57.88).
Női 1500 méter gyorson a Zalaco-ZÚK két tehetséges úszója is ott volt a döntőnek beillő legerősebb időfutamban. A 16 esztendős Nagy Napsugár 16:39,76 perccel az 5. helyen végzett, míg Nett Vivien  (17:16,91) az összesített 11. helyen végzett. Győzött Mihályvári-Farkas Viktória (16:14,73). Férfi 1500 méteren a volt ZÚK-os, klasszissá érett Betlehem Dávid, a Veszprém úszója nyert 14:54,12 perccel.