Kettős győzelem a halasztott mérkőzéseken

2021.11.27. 18:12

Halasztott mérkőzéseket pótoltak a zalai szuperligás teke csapatok

Halasztott mérkőzéseket pótoltak a zalai szuperligás teke csapatok. Mindkét együttes fölényes győzelmet aratott ellenfele felett. A ZTE ZÁÉV hazai pályán, a ZTK FMVas vendégként diadalmaskodott.

ZTE ZÁÉV – BKV Előre 7:1 (3355:3119)

Zalaegerszeg. Szuper Liga, női mérkőzés.

Eredmények (elöl a hazaiak, vastagon szedve a pontszerzők): Sabján 519 – Fekete (Révész) 498, Csurgai 570 – Soltészné 541, László 565 – Balogh 531, Airizer 610 – Végh-Soltész 517, Monostori (Fábián) 529 – Pintér 531, Gál 562 – Vonnák 501.

Az elhalasztott találkozón a zalai csapat végig uralta a mérkőzést. A vendég fővárosiaknak esélye sem volt a győzelemre. Hazai oldalon Airizer teljesítménye emelkedett ki, mellette a fiatal tehetséges Fábián cserekén szerzett két szett pontot, és kis híján fordítani tudott. A zalaiak sikerükkel az őszi idény végére, feljöttek a tabellán a negyedik helyre.

Az ifjúsági mérkőzés a hazai játékosok betegsége miatt elmaradt.

Ajka Kristály SE – ZTK FMVas 2:6 (3328:3488)

Ajka. Szuper Liga, férfi mérkőzés.

Eredmények (elöl a hazaiak, vastagon szedve a pontszerzők): Fodor 569 – Kakuk 635, Berzsenyi 563 – Fehér Z. 594, Magyar – Járfás Sz. 585, Nemes M. 510 – Kozma 566, Tóth L. 605 – Járfás L. 542, Tóth M. 568 – Pintér 606.

Esélyeshez méltóan kezdett a zalai csapat. A vendégek gyorsan eldöntötték a találkozót. A ZTK FMVas tartalékosan is jól teljesített, a hazaiak erejéből mindössze a becsület pontra futotta. A vendégeknél Kakuk és Pintér teljesítménye emelkedett ki. Idegenbeli sikerével véget ért az őszi idény a zalai csapat számára. A második helyről várja a tavaszt a ZTK FMVas.

Ifjúsági: Ajka Kristály SE – ZTK FMVas 0:4 (974:1064). Egyénileg: Borsos 549, Oswald 525.