Frissen Zalából

2021.06.03. 20:58

Zárás idegenben és válogatott meghívók

Pécsen zárta bajnoki szezonját a Kanizsai Vadmacskák SE amatőr női NB I.-es kosárlabda együttese, a kanizsaiakat az NKA-Pécs-PEAC fogadta.

Kühne László

Zsámár Panna (11) az U18-as 3X3-as leány válogatottal készülhet a nyáron

Fotó: Gergely szilárd

NKA-Pécs-PEAC – Kanizsai Vadmacskák 79-58 (21-11, 21-13, 21-14, 16-20)

Pécs. Jv.: Koncsek, Fleischmann.

Kanizsa: Zsámár 11/6, Jurkó 20, Szórád 4, Füredi 2, Budai 16. Csere: Csuha 2, Horváth L., Bánhegyi B. 3, Lamm, Scheiber, Fuisz. Edző: Gábor Erzsébet.

A 2021-2022-es bajnoki idény utolsó mérkőzésére készült a Kanizsai Vadmacskák SE együttese. Az idegenbeli találkozón 11-8-ra még vezetett is a Vadmacskák csapata a 30. forduló mérkőzésén, azonban a hazai kosarasok onnantól fokozatosan léphettek el ellenfelüktől. A pécsi találkozó 14. percében már hússzal vezettek a baranyaiak. Innen egy időre még sikerült feljebb zárkózni Budai Dorináéknak, azonban ennél közelebb kerülniük már nem sikerült a harmadik negyed során. Ugyanakkor az utolsó etapot azért nyerték a vendégek, akik végül a tabella 10. helyén fejezték be az amatőr női NB I. Piros csoportjának küzdelmeit.

A dél-zalai játékosoknak most a pihenés következik, de nem mindenkinek. A nyár is ígér megmérettetést, hiszen Zsámár Panna meghívót kapott a 3x3 U18-as leány válogatottba, az U16-os leány kosárlabda válogatotthoz pedig Szórád Anna utazhat. A KVSE fiatal tehetsége július 19. és augusztus 14. között vehet részt a nemzeti csapat edzőtáborában.

Jók: Jurkó, Budai.