Frissen Zalából

2021.06.02. 20:17

A kézilabda NB II.-ben befejezték a zalaiak

Döntetlennel zárta bajnoki szezonját a Tungsram SE Nagykanizsa női NB II.-es kézilabda-együttese, továbbá zalai párharccal ért véget a szezon, hiszen az Egerszegi KK a Hévízzel csatázott. A mérkőzést a Hévíz nyerte.

Jóna István, Kühne László

Kemény őrizetet kapott Csata Panna (25), az EKK játékosa a Burghardt testvérektől (balról Lukrécia, jobbról Victoria), de a fiatal játékos így is 13 gólig jutott

Fotó: PU

Egerszegi KK–Hévíz SK 30-35 (16-19)

Hévíz, 50 néző, Jv: Bazsó, Kertész

Egerszegi KK: Becze – Pem 3/2, Csata 13/1, Balogh, Borbély 9/1, Jáger 1, Újhelyi 2. Csere: Domján, Góth, Marton 1, Gotthárd, Gecseg, Bíró 1. Edző: Csatáné Balogh Beatrix.

Hévíz SK: Bán-Farkas – Balogh B. 5, Burghardt V. 8, Holczbauer 5/2, Penzer 7, Burghardt L. 1, Novikova 9. Csere: Molnár, Deme, Morácz, Fekete. Mb. edző: Lancz Katalin.

Utolsó fordulóban a hetedik Hévíz SK csapatát fogadta Hévízen az EKK. Az első félidő elején fej fej mellett haladtak a csapatok. A fürdővárosiak, kihasználva az egerszegiek támadásban elkövetett hibáit, gyors gólokkal már héttel is vezettek. Az EKK jól hajrázott és három gólra szűkítette a félidőre a hátrányát. A félidei különbség a második játékrészben is megmaradt, időnként sikerült közelebb kerülnie az EKK-nak a vendégként is hazai környezetben játszó Hévízhez, de nem sikerült a teljes felzárkózás. A Hévíz végig vezetve nyerte meg a mérkőzést.

Fotó: PU

Tungsram SE Nagykanizsa – BVSC-Zugló 19-19 (10-10)

Nagykanizsa, 60 néző. Jv.: Szabó T., Szincsák.

Tungsram: Tóth V. – Szmodics V. 1, Szabó E. 2, Horváth A. 1, Füstös 2, Csivre E. 1, Szmodics D. 1. Csere: Horváth Sz. (kapus), Kovács D., Zvolenszky 6/3, Csivre V. 2, Kovács B. 1, Ács, Andor 2. Edző: Baranyai Zsolt.

Igazából a 21. fordulóból pótolt találkozó volt a szezon utolsó kanizsai női kézilabdameccse, és bár egy hazai győzelem azt jelentette volna, hogy a dél-zalaiak beérik a kilencedik bogláriakat, ugyanakkor már meg nem előzhették volna a somogyiakat. A találkozó a fővárosiak többszöri egygólos vezetésével indult, majd a 6-3 jelentette számukra a valamivel nagyobb előnyt. A budapesti vasutasklubot 7-7-nél érték utol Baranyai Zsolt tanítványai, mi több, onnan már Zvolenszky Nóráék vették át az irányítást. A második fél­idő eleje izgalmasan alakult, hol az egyik, hol a másik fél vezetett, 17-17-nél léptek aztán a felek a találkozó hajrájába.

Az utolsó pillanatokban a középmezőnybeli BVSC előbb lőtte a nagykanizsaiaknál a tizennyolcadik, illetve tizenkilencedik találatát is, ugyanakkor a vendéglátók mindkétszer egyenlíteni tudtak, ezért a meccs döntetlennel zárult. Zvolenszky emellett a szezonban szerzett kétszázadik góljáért volt versenyben, végül 197-nél állt meg, ami így is gólkirályi címet jelentett számára a csoportban. A Tungsram pedig a tizedik helyet szerezte meg a tabellán, az idővel mind jobban összeérő csapat a huszonkét meccséből öt győzelem mellett három döntetlent is elért.

Jók: Zvolenszky, Tóth V.