Frissen Zalából

2021.05.15. 19:49

Pécsi vereséggel zárta a bajnokságot a ZTE KK a férfi kosárlabda élvonalban

Pécsett zárult szombat este az élvonalbeli férfi kosárlabda-bajnokság alsóházi rájátszása. A mérkőzésnek helyezésben kifejezhető tétje nem volt már: a hazaiak jó szájízt szerettek volna a szezon végére, zalai oldalon pedig a fiatalok igyekeztek élni a bizonyítási lehetőséggel.

Varga Andor

Fotó: Bálizs Zsuzsa

PVSK-Veolia – Zalakerámia-ZTE KK 103-93 (29-34, 26-16, 25-23, 23-20)

Lauber-sportcsarnok, 75 néző. Jv.: Papp. Goda, Minár.

PVSK: Lewis 10, Ruják 7/3, Dragasevic 8/6, Brkic 29, Budimir 12/12. Csere: Funderburke 21, Carev 10/6, Krivacevic 4, Rátvay 2. Vezetőedző: Dragan Aleksic.

ZTE: Simon 20/3, Simó, Bonifert 8, Vuko 17, Szabó 30/9. Csere: Antóni 16/12, Csuti, Büki, Makkos 2. Vezetőedző: Heinrich Róbert.

Remekül kezdett a ZTE: Szabó triplákkal és jó védekezéssel, Simon remek gólpasszokkal, Vuko 2+1-es akcióval járult hozzá a részsikerhez (5. p.: 10-20), alig egy perccel később pedig időkérés következett hazai oldalon (11-25). Szabó egyszerűen nem tudott hibázni, első 6 dobása (közte 3 tripla) célba talált (11-27), de aztán jött 5 hazai pont zsinórban, és Heinrich Róbert is magához szólította a csapatát. A ZTE mezőnyből alig hibázott dobást (80 százalék közeli mutató), a büntető vonalról viszont alig talált be (8. p.: 19-29). A hazaiak távoli kosarakkal zárkóztak (27-31), úgy tűnt, a ZTE-ből talán túl sokat is kivett a kiváló kezdés. A második játékrész elején a PVSK villámgyorsan fordított (36-34), miközben a ZTE épp ellenkező végletbe esett, mint volt a meccs elején. A nehéz pillanatban a vendégektől Antóni kezdett triplákat hajigálni (14. p.: 38-44), más módon azonban nem nagyon tudott a gyűrű közelébe jutni a zalai alakulat (18. p.: 51-44). Szabó pár perc pihenő után visszatért a pályára, ami jó volt azért is, mert testközelből tudta megmutatni Bükinek, egy elrontott védekezésnél mit kellett volna másképp csinálnia. Ha Budimir utolsó másodperces triplája nem esik a végén, elhanyagolható lett volna a különbség a szünetben a két csapat között (55-50).

Fordulás után gyorsan távolodni kezdett a Pécs, a ZTE játékában ami ötlet lett volna, rendre rossznak bizonyult (24. p.: 67-54). A teljességhez tartozik, hogy a zalai oldalon 4 felnőtt (közte 1 légiós) lépett pályára, míg a baranyai alakult még teljes kerettel operált. Ezt is tekintetbe véve különös bravúr volt a ZTE újabb felzárkózása (29. p.: 75-71). Az „öregek” dolgoztak becsülettel, viszont azt sem lehet elhallgatni, hogy Simon, Szabó és Vuko 17 büntetőből csak hetet dobott be – ebben talán már az idény végi forma nyilvánult meg. Mindkét fél védekezését jellemzi, hogy a záró tíz perc indulásakor az sem volt még lehetetlen, hogy a lefújásig mindkét csapat eléri a 100 pontot (80-73). Az utolsó percekben védekezés már nyomokban sem nagyon volt felfedezhető a pályán. Baráti hangulatú játékkal ért véget a szezon a két csapat számára, mely után gyaníthatóan mindkét oldalon jobbat remélnek.