igazi csapatként is tudnak küzdeni

2021.01.20. 20:18

Eddigi legjobbját hozta a ZTE NKK

A 8. fordulóból elhalasztott mérkőzést pótolt a ZTE NKK a Vasas Akadémia ellen a női kosárlabda élvonalban. A hazaiak jól hajráztak, visszajöttek a meccsbe, de már nem tudták utolérni a fővárosiakat.

A Vasasból Papp Klaudia (pirosban) és az egerszegi Horváth Fruzsina küzd a labdáért. A ZTE NKK a második negyedtől ismét harcos erényeket csillogtatott

Forrás: Zalai Hírlap

ZTE NKK-Vasas Akadémia 74- 82 (17-26, 19-16, 18-30, 20-7)

Zalaegerszeg, zárt kapuk mögött, Jv: Boros, Tóth, Németh

ZTE NKK: Dzombeta 30/12, Horváth Fru. 4, Kulcsár 8/3, Szabó 15, Tuchscherer 13/6, csere: Horváth Fa. 1, Dömötör 2, Chroméj 1, Úr. Vezetőedző: Ambrus Péter

Vasas Akadémia: Papp 12, Szerencsés, Madár E. 9/3, Bach 6, Fraser 22, csere: Smailbegovic 13/6, Madár K. 7/3, Budácsik 2, Tóth 10, Hizsnyik 1, Mudra, Altmann, vezetőedző: Milos Pavlovic

A képen fehérben a zalai Szabó Petra tör kosárra
Fotó: Pezzetta Umberto / Zalai Hírlap

Két perc alatt 9-2-re elhúztak a fővárosik, ami után hazai időkérés következett. A rövid taktikai szünet után Dzombeta és Kulcsár hárompontosával zárkózott a házigazda (8-10). Könnyű kosarakat szerezve, a hazaiak eladott labdaiból építette fel tíz pontosra előnyét a Vasas (12-22). Ambrus Péter nem volt elégedett csapata védekezésével, hiszen nem voltak elég harcosak a lányok és ennek is köszönhették a negyed végén a kilencpontos hátrányt (17-26). A második negyed elején vendég hármasra válaszul Szabó Petra 2+1-es akciója érkezett. A határozott védekezés hibára késztette a fővárosiakat és 9-0-s futással három pontra zárkózott a ZTE (26-29). A 13. percben Tuchscherer büntetőivel egy pontra olvadta zalaiak hátránya (28-29). Látszott, hogy nagyon akartak a lányok, de ebbe sok pontatlanság vegyült és ezeket pontokkal büntette a Vasas (28-36). A félidő hajráját megnyomta a ZTE NKK, fel is jött öt pontra, de két gyors kosárral tartotta megszerzett előnyét a vendégcsapat (36-45).

A hazaiak védekezése a nagyszünet után sem működött jól és a Vasas egy 10-3-as sorozattal szilárdította meg előnyét (39-55). A negyed első felében két sportszerűtlent is kaptak a zalaiak. Nagy rohanás vette kezdetét, felváltva potyogtak a kosarak. Távoli dobásainak köszönhetően húszpontos különbséget alakítottak ki a piros-kékek (54-75). Határozott védekezéssel kezdtek a hazaiak, majd két perc után Dzombet két triplájával jöttek közelebb a vasashoz (60-75). Védekezésben és támadásban is feljavult a ZTE NKK, míg a vendégek széteső játékkal az előnyük tartására koncentráltak. Az utolsó percbe kanyarodva két labdaszerzésből dobott kosarakkal hét pontra feljött a házigazda (74-81). A ZTE NKK megmutatta, hogy tud igazi csapatként is küzdeni, a kérdés, az hogy eddig ez miért nem jött ki a lányokból.