NB I A 11. fordulója

2019.12.14. 20:58

Közel száz pontot dobva nyert a ZTE NKK

A női kosárlabda NB I A 11. fordulójában a ZTE NKK szombaton hazai pályán három győzelem után a negyediket igyekezett megszerezni. Nem ment könnyen, de végül sikerült.

Fotó: © Katona Tibor

ZTE NKK – Vasas Akadémia 96-84 (27-26, 22-15, 15-21, 30-16)

Zalakerámia Sportcsarnok, 300 néző. Jv.: Goda, Fodor, Kovács M.

ZTE: Nagy 13, Kovács G. 8/6, Burkholder 23/3, Ndiba 11/3, Horti 20/6. Csere: Delic 15/6, Kuttor 6. Vezetőedző: Horváth Zsófia.

Vasas: Murray 12/6, Vukov 8/6, Böröndy 16/6, Budacsik 3, Fraser 31/3. Csere: Szerencsés 1, Karlócai 2, Madár K., Heljic 9, Madár E. Vezetőedző: Földi Attila.

Jobban kezdett a letámadással operáló vendégcsapat (5. p.: 6-11), de a hazaiak sem hagyták annyiban a dolgot. A ZTE Burkholder pontjaival kezdte meg a felzárkózást, majd jött a padról Delic és Kuttor, akik döntő érdemeket szereztek a gyors fordításban (8. p.: 21-19). A vendégeknél a korábban Egerszegen is megfordult Böröndy Vivien vitte a prímet, akitől a második negyedben a center Fraser vette át a stafétabotot. A légiós egy darabig korlátlan úr volt a palánk alatt: a ZTE 15 perc alatt csapatszinten csak eggyel szerzett nála több lepattanót (5-4), de az első félidőben dobott 17 pontjával (közte egy tripla) is kiemelkedett a mezőnyből (15. p.: 36-36). Aztán rövid pihenő után visszatérta pályára hazai oldalon Nagy és Horti, a ZTE pedig nehezen hihető 3 percet produkált és meglépett 49-36-ra. A játékrész utolsó percében Murray egy tripláva és egy duplával csökkentette a Vasas hátrányát – ez volt a második tíz percben az első két vendég kosár, amit nem Fraser jegyzett (49-44).

Gyengén kezdte a második félidőt a hazai csapat (23. p.: 51-51), mely 59-55-ös vezetése után került igazán hullámvölgybe (59-65). A harmadik negyed hajrájában hazai szempontból az volt a legjobb hír, hogy az ellenfél irányítója, Murray eljutott három személyi hibáig, illetve Fraser fáradni látszott, egyre-másra hagyta ki a közeli-középtávoli dobásokat. Érdekes színfolt volt, hogy a vendégek kispadja skandálva bíztatta a pályán lévőket – ha már szurkolók nincsenek... Kovács triplája indította a záró játékrészt, majd a ZTE vezetett néhány már-már szellemes támadást (33. p.: 75-70). A Vasas nagyon akart, és még 83-75 után is visszakapaszkodott (37. p.: 83-80), ám ezzel végső erőtartalékait élte fel. A vendégeknek annyi okuk maradt örömre, hogy Fraser 31 pont föé jutott, a ZTE pedig nem érte el a százat, ám a hazai győzelmet (pláne irányítójuk kiválása után) már nem tudták megakadályozni.