EuropTec ZÚK

2019.12.02. 18:50

Hárman, összesen tíz érmet „úsztak össze”

Hódmezővásárhelyen, a Naturtex Kupán ott voltak az EuropTec ZÚK úszói is, akik a  nemrégiben átadott modern  uszodában  41 úszóklub 655 versenyzője között eredményesen szerepeltek. A megyeszékhelyiek  háromfős csapattal (Gergye Ákos, Betlehem Dávid és Nett Vivien) eredményesen szerepeltek.

Betlehem Dávid továbbra is remek formában van Fotó: ZH

A viadalon a ZÚK új versenyzője, a korábban Keszthelyen úszó Nett Vivien kezdte 100 m pillangón, és 1:06,85 perccel harmadik lett. Következett a 100 m férfi hát, melyben mindkét egerszegi fiú rajthoz állt. A versenyt Betlehem Dávid nyerte 59,09 mp-es idővel, szorosan mögötte Gergye Ákos csapott célba, 59,38-cal. Nett Vivien a 800 m-es gyorsúszásban végig a második helyen úszva másodikként csapott a célba (9:33,00), ugyanúgy, ahogy az 1500 méteres gyorsúszásban is (18:15,26). Nett Vivien aztán 400 m vegyesen a 2006-os korosztályban már nem talált legyőzőre és 5:11,10-es idővel aranyat szerzett. Betlehem Dávid és Gergye Ákos is indult 1500 m gyorson, Betlehem rögtön az élre állt, és az első 300 méteren vezette is a mezőnyt, végül az egerszegi úszó 15:38,06 perces idővel ezüstérmes lett, Gergye Ákos a 10. helyen zárt.

Betlehem Dávid továbbra is remek
formában van Fotó: ZH

Betlehem Dávid (ő a 2004 és idősebbek között versenyzett) 200 m pillangón elért 2:05,23-as ideje ismét több korosztályban új megyecsúcs Zalában, s ezzel ezüstérmet szerzett Hódmezővásárhelyen. 200 m háton Gergye Ákos (2004 és idősebbek) indult, s nagyon elemében volt: már az első 50 méter után elsőként fordult, és 2:06,92 perccel a dobogó legfelső fokára állhatott fel. A férfiaknál a 800 m-es gyorsúszás volt a befejező szám. Betlehem Dávid 8:12:17 perccel a 2. helyezést szerezte meg, Gergye Ákos (8:51:11) a 7. helyen ért célba.