Varga Zalán újabb bronza

2019.10.21. 18:40

A diákolimpiáról is éremmel tért haza az ifjú zalai birkózó

Tatabányán rendezték meg a Diák I. korcsoportos  kötöttfogású birkózók országos diák­olimpiáját. A viadalon a zalaegerszegi birkózók képviselték a zalai színeket.

Fotó: ZBSE

A 2006–2007-ben születettek országos viadalán a 46 kg-ban Henczi Benjamin (Z. Eötvös) az 5. helyen végzett. Az 54 kg-ban versenyző Varga Zalán (Z. Öveges) viszont nem adta alább az éremnél, és felkapaszkodott a dobogóra. A fia­tal tehetség bronzérmet szerzett, Varga Zalán pedig ebben az évben a két egyesületi magyar bajnokságon – úgy a kötött-, mint a szabadfogásban – is bronzérmet nyert.

A Diák I. korosztályban indult bronzérmes Varga Zalán (jobbról) és az ötödik Henczi Benjamin Gerencsér Zoltán edzővel Fotó: ZBSE

A tatabányai viadalon a serdülő korosztály számára is megrendezték a diákolim­piai döntőt. Zalaegerszegről a 85 kg-ban induló Farkas Benjamin (Z. Ganz) az 5. helyen végzett.

A fiatalok a Zalaegerszegi Birkózó SE versenyzői, edzőik: Berzicza Ferenc, Gerencsér Zoltán, Gerencsér Roland.