Kanizsa Motocross SE

2018.07.01. 18:27

Horváth Ádám zalai motocross versenyző bejutott az Eb-döntőbe

Horvátországban negyedik lett, így közel került az Európa-bajnoki döntőn való részvételhez Horváth Ádám, a Kanizsa Moto­cross SE fiatal versenyzője.

Horváth Ádám a pályán egy korábbi versenyen Fotó: archív

A horvátországi Mladina adott otthont a motocross-Eb délkeleti zóna kvalifikációs bajnoksága 4. fordulójának. A 10 éves Horváth Ádám számára azért is fontos volt a verseny, mert az első ötben végezve a sorozat utolsó, szerbiai versenyétől függetlenül bebiztosíthatta helyét a júliusi Eb-döntőn.

A mladinai verseny végül vegyesre sikerült Horváth Ádámnak: az első futamban a 2. helyen intették le, majd a másodikban egy bukás után az 5. helyen zárt. Összesítésben a két futam alapján végül a negyedik helyen végzett, és ez a 38 pont elég volt számára, hogy beverekedje magát a július 20–22. között, a csehországi Loketben rendezendő Európa-bajnoki döntőbe.