Változatos terepviszonyok

2018.04.17. 20:27

Minden éremből hoztak haza a zalai futók

A szlovéniai Blagus-tó mellett 16. alkalommal rajtolt el idén nemzetközi mezőny. Elsősorban azoknak a futóknak kedvelt viadala ez, akik szeretik a változatos terepviszonyokat.

A képen a dobogósok; Fotó: ZAC

A szlovénok mellett osztrák és magyar versenyzők is voltak a rajtnál, így például negyedszer volt tagja a mezőnynek Horváth Jázmin, a Zalaszám-ZAC futója, aki mellett testvérei, Horváth Zsombor és Horváth Botond is nekivágtak a 2000 méteres futópályának. Horváth Jázmin a tavalyi második helyezés után idén győzött.

A fiúknál Horváth Zsombor kiváló versenyzéssel ezüstérmes lett, a bronzérmet pedig Horváth Botond nyakába akasztották.

Az egerszegi futók előző héten az osztrák Bad Waltersdorf-ban is indultak, ahol Horváth Jázmin az U16-os korosztályban a 4000 méteres távon győzött, míg Horváth Zsombor (U14) 1600 méteren negyedikként ért célba.