Egyéb

2011.05.30. 08:56

Juniális, Ringatóval: a Kis-Hétrét rendezvénye az Apáczai ÁMK-nál

Ringató juniálisra várja a családokat a Kis-Hétrét szombaton Zalaegerszegen. A rendezvény, melyet hagyományteremtő szándékkal tartanak, az Apáczai ÁMK udvarán lesz. Ha esik, odabent.

Péter Gyöngyi

 

- Ez abban különbözik a többi foglalkozástól, hogy zenészeket hívok, akiknek a segítségével más hangszereket is megmutathatok a gyerekeknek, mint amelyeken én játszom - említette Judit.

Mivel Kardos Endre Bozi és Lőrincz Kálmán a vendégmuzsikus, gyakorlatilag a Kis-Hétrét zenekar színesíti műsorával a találkozót, s ha már így van, nagyobb szabású rendezvénnyé alakul az évzáró. A civil kezdeményezés mellé - mert hiszen önkéntes módon, ingyen dolgozik benne és érte a plakáttervezőtől a fellépőkig mindenki -, az Apáczai ÁMK is odaállt.

 


Nemcsak a Ringatókat amúgy is látogatókat várják a június 4-ei, szombati piknikre, de azokat is, akik eddig nem jutottak el a programra, ám kíváncsiak rá, netán egyszerűen a Kis-Hétrét Zenei Társulást szeretnék hallani.

- Kevés alkalmunk nyílik arra, hogy ezzel a formációval szerepeljünk városunkban, úgyhogy megragadjuk az alkalmat - összegzett Bozi. - Jelenleg nyolc műsor szerepel a repertoárunkban, ezek többsége ugyan gyerekeknek szól, de, kiegészülve a prózát képviselő M. Horváth Ildikó és Molnár Árpád előadóművésszel, felnőtteket is szórakoztatunk: népi trufák, anekdoták, népies dallamok is kerülnek a műsorunkba.

A juniálison babáknak, tiniknek, szülőknek, nagyszülőknek is szórakozást kínálnak: 10 órától Ringató-foglalkozás lesz, majd 11-től zenél a Kis-Hétrét, és Horváth Csaba fazekas is programot kínál.

- Reméljük, igazi családi nap lesz - fogalmazott Judit.

- Kevés alkalmunk nyílik arra, hogy ezzel a formációval szerepeljünk városunkban, úgyhogy megragadjuk az alkalmat - összegzett Bozi. - Jelenleg nyolc műsor szerepel a repertoárunkban, ezek többsége ugyan gyerekeknek szól, de, kiegészülve a prózát képviselő M. Horváth Ildikó és Molnár Árpád előadóművésszel, felnőtteket is szórakoztatunk: népi trufák, anekdoták, népies dallamok is kerülnek a műsorunkba.

A juniálison babáknak, tiniknek, szülőknek, nagyszülőknek is szórakozást kínálnak: 10 órától Ringató-foglalkozás lesz, majd 11-től zenél a Kis-Hétrét, és Horváth Csaba fazekas is programot kínál.

- Reméljük, igazi családi nap lesz - fogalmazott Judit.

- Kevés alkalmunk nyílik arra, hogy ezzel a formációval szerepeljünk városunkban, úgyhogy megragadjuk az alkalmat - összegzett Bozi. - Jelenleg nyolc műsor szerepel a repertoárunkban, ezek többsége ugyan gyerekeknek szól, de, kiegészülve a prózát képviselő M. Horváth Ildikó és Molnár Árpád előadóművésszel, felnőtteket is szórakoztatunk: népi trufák, anekdoták, népies dallamok is kerülnek a műsorunkba.

A juniálison babáknak, tiniknek, szülőknek, nagyszülőknek is szórakozást kínálnak: 10 órától Ringató-foglalkozás lesz, majd 11-től zenél a Kis-Hétrét, és Horváth Csaba fazekas is programot kínál.

- Reméljük, igazi családi nap lesz - fogalmazott Judit.

A juniálison babáknak, tiniknek, szülőknek, nagyszülőknek is szórakozást kínálnak: 10 órától Ringató-foglalkozás lesz, majd 11-től zenél a Kis-Hétrét, és Horváth Csaba fazekas is programot kínál.

- Reméljük, igazi családi nap lesz - fogalmazott Judit.

A juniálison babáknak, tiniknek, szülőknek, nagyszülőknek is szórakozást kínálnak: 10 órától Ringató-foglalkozás lesz, majd 11-től zenél a Kis-Hétrét, és Horváth Csaba fazekas is programot kínál.

- Reméljük, igazi családi nap lesz - fogalmazott Judit.

- Reméljük, igazi családi nap lesz - fogalmazott Judit.

- Reméljük, igazi családi nap lesz - fogalmazott Judit.

Ezek is érdekelhetik