Hetedikek lettek a dél-zalai kosarasok

Nagykanizsa - Az NB I B-s férfi kosárlabda-bajnokság 7-8. helyért zajló rájátszásának visszavágóján a Kanizsa KK gárdágja hazai pályán ismét legyőzte a PTE együttesét, így 162-151-gyel a 7. helyet szerezte meg.

Benedek Bálint

Kanizsa: Bausz (27/15), Balogh (2), Beák (15/6), Zsámár (8), Hoffmann (13). Csere: Bus (2), Murvai (15/3), Stárics (-), Czigler (5), Tóth (3/3). Edző: Kovács Nándor.

Nehezen lendült játékba a kanizsai csapat, míg a pécsiek távoli dobásai csont nélkül vágódtak a gyűrűbe (2. p.: 6-12). Az összezavarodott hazaiak a védekezésre sem figyeltek, így a vendégek szinte gond nélkül szerezték a kosaraikat. Ezt látva Kovács edző időt kért, mely kifejezetten használt a dél-zalaiaknak, akik rendezték soraikat, s szervezettebb játékkal kiegyenlítettek (7. p.: 19-19). A második negyedben a baranyai csapat továbbra is nagy iramot diktált, a hazaiak védekezése pedig akadozott. Ekkor jött Murvai és Bausz, akik révén 1 pontra felzárkóztak.

A fordulást követően sem változott lényegesen a helyzet, a hazaiak sokat hibáztak (23. p.: 45-55). Ezt látva Bausz vérszemet kapott és felrázta együttesét, akik előbb felzárkóztak, majd néhány perc leforgása alatt átgázoltak a pécsieken. A hajrában a komoly előny tudatában egy kicsit kényelmesebben játszottak a hazaiak, végül megtartották az előnyüket és nyertek.

Ezzel a meccsel a Kanizsa KK számára lezárult az idény. A PVSK ellen összesítésben 162-151-re nyertek, s így a 7. helyen végeztek.

Jók: Bausz, Murvai, Beák.

Kovács Nándor: Sokáig hátrányban voltunk, ám a második félidei agresszív játékunkkal megnyertük a meccset, így győzelemmel zártuk a szezont.