Debrecenben játszottak

2019.05.12. 21:02

ZTE KK: A negyedik negyed elején dőlt el a mérkőzés

A férfi kosárlabda élvonal középszakaszában a ZTE KK döntő jelentőségű meccset vívott vasárnap Debrecenben. Tudni lehetett: a középház két csapata közül a lefújás után már csak a győztes reménykedhet a rájátszásban.

Borisovot (sötét mezben, DEAC) újra alig lehetett tartani Fotó: archív

DEAC–Zalakerámia-

ZTE KK 100-79

(23-10, 24-30, 27-25, 26-14)

Debrecen, 700 néző. Jv.: Cziffra, Tőzsér, Fodor.

DEAC: Manigat 15/9, Velkey 5/3, Borisov 25/15, Ivosev 13/3, Amigo 23/3. Csere: Polyák 15/6, Bognár 4, Kósa, Kozák, Omenaka, Opre. Vezetőedző: Berényi Sándor.

ZTE: Ware 20/9, Thompson 12, Green 5/3, Szabó 12/6, Agafonov 17/3. Csere: Doktor, Gulyás 5/3, Bagó 6, Durázi 2, Kis, Farkas. Vezetőedző: Bencze Tamás.

A ZTE 4-0-val nyitott, de pünkösdi volt a királyság (6. p.: 10-4). A hazaiak egyre növelték előnyüket (9. p.: 19-8), miközben Thompson a 8. percben begyűjtötte 3. hibáját, csapata pedig 11 triplakísérletből egyszer sem talált gyűrűbe az első tíz percben. A második negyed már jobban sokkal sikerült zalai szempontból (47-40).

A folytatás pedig ennél is ígéretesebb volt, hiszen a nagyszünet után, a 24. percben 55-53-ra felzárkóztak a vendégek. Nagy küzdelem zajlott a harmadik negyedben, talán a nagy tét miatt mindkét oldalon sok volt a hiba, de az izgalmakra nem lehetett szemernyi panasz sem. A negyedik tíz perc elején aztán váratlanul (és zalai szempontból tragikusan gyorsan) minden eldőlt: a debreceniek 11-0-val nyitották ezt a játékrészt, és a ZTE számára innen már nem volt visszaút. A végső dudaszóig kialakult különbség nem reális a két csapat közt, a hazaiak sikere azonban megérdemelt.