2019.03.23. 20:21

Bravúr közelében volt a ZTE KK

Két javítani igyekvő csapat találkozott tegnap este a férfi kosárlabda élvonal alapszakaszának 24. fordulójában Székesfehérváron. A házigazda Alba hét közben Izraelben kapott ki az Európa Kupa negyeddöntőjében 33 ponttal, a vendég ZTE pedig a Debrecen ellen szenvedett hazai pályán kellemetlen vereséget.

Fotó: Bálizs Zsuzsa

Alba Fehérvár – Zalakerámia-ZTE KK 89-84 (13-19, 24-22, 27-16, 25-27)

Székesfehérvár, 1000 néző. Jv.: Földházi, Frányó, Nagy V.

Alba: Cabezas 12/9, Freeman 18/6, Zeno 7/3, Lóránt 11/3, Heat 7. Csere: Petterson 13, Tóth P. 2, Filipovity 19/3. Vezetőedző: Jesus Ramirez.

ZTE: Ware 22/18, Green 13/9, Thompson 12/3, Szabó 8/6, Agafonov 21/6. Csere: Gulyás 8/6, Bagó, Doktor, Durázi. Vezetőedző: Bencze Tamás.

Kipontozódott: Gulyás (40.).

A ZTE a kezdő ötösével biztosan nem okozott meglepetést a házigazdának, megtette viszont ezt a játékával. Úgy tűnt, a zalaiak „elkapták” szerdán a DEAC-tól a szinte hibátlan dobóformát (5. p.: 0-14), miközben az Albának minden kifele perdült. Aztán 2-16 után a vendégeknél állt meg a tudomány, a házigazda pedig 11-3-as etappal jött vissza a meccsbe a negyed végéig. Zalai oldalon rengeteg faulttal és kevés ponttal indult a második tíz perc (12. p.: 17-19), aztán Agafonov talált be fontos helyzetekben (14. p.: 17-25). Egy perccel később viszont már a hazai egyenlítést kellett feljegyezni (25-25), és úgy látszott, a Filipovity által vezérelt Alba végleg elkapja a fonalat (18. p.: 34-28). A ZTE viszont főleg Green pontjainak hála újítani tudott, a félidő utolsó pillanatában az amerikai fiú bevágta második tripláját is (37-41).

Szigorított hazai védekezéssel és mindkét oldalon több triplával indult a harmadik negyed, de a házigazda célzott pontosabban (26. p.: 52-49). Az Alba pontról pontra növelte előnyét (28. p.: 61-54), és a játékrész végén Green hiába dobott megint fontos hármast, Freeman rögtön válaszolt. A záró tíz percben zalai oldalon Ware lépett elő vezérré, triplái és szervező munkája visszahozta a meccsbe a Zetét, miközben az Alba dobóteljesítménye visszaesett (36. p.: 71-70). A hajrában a vendégektől Gulyás is biztos kézzel vágott be két távolit (75-78), és a bravúr közelébe került az ismét hatékonyan védekező ZTE, melynek legjobbjai közt Agafonovot is említeni kell. A legvégét az Alba bírta jobban, ám ha az elmúlt hetekben a zalaiak csak megközelítőleg úgy játszottak volna, mint tegnap este, most nem kellene a felsőházba kerülés miatt aggódniuk.