2014.06.25. 14:34

Egyed Zsanett: korai búcsú a birkózó Eb-n

Nagykanizsa - A lengyelországi Katowicében rendezték a junior birkózó Európa-bajnokságot, ahol a magyar női válogatott színeiben 48 kg-ban Egyed Zsanett, a KBSE sportolója is indult.

Felkészülése és előzetes eredményei alapján a kanizsai birkózó szép reményekkel utazott, ám rögtön az első fordulóban svéd ellenfelétől kikapott. Vigaszágra sem kerülhetett Egyed, hiszen legyőzője is alulmaradt rögtön a következő körben. Zsanett így helyezetlenül zárt.

– Sajnos Zsanett nagy nemzetközi versenyen nem először blokkolt le – értékelt Szatmári Zsolt edző. – Dolgoznunk kell azonban tovább, hisz ebben a korcsoportban még sok van neki hátra.

Két másik kanizsai birkózó az ukrán Lvivben vett részt szabadfogású kadet versenyen. Egyed Balázs (50 kg) 2. lett, míg Németh Márton (46) helyezetlenül zárt.