2013.08.02. 22:00

A delfin korosztály bajnokságán a ZÚK fiataljai remekeltek

A úszók legfiatalabb korosztálya, a delfinek országos bajnokságán ott voltak az EuropTec-Zalavíz ZÚK úszói is, akik közül Betlehem Dávid emelkedett ki, aki három érmet is szerzett.

A Szombathelyen rendezett erőpróbán az EuropTec-Zalavíz ZÚK a 60 szakosztályküzdelmében a megszerzett bajnoki pontok tekintetében a 8. legeredményesebb klubnak bizonyult, amit hat ifjú úszó hozott össze . A négy fiú (Betlehem Dávid, Paksa Barnabás, Polgár Dániel, Gergye Milán) és két leány (Horváth Fanni, Horváth Gréta) közül egyértelműen a legeredményesebbnek Betlehem Dávid szerepelt. Három versenyszámban 400 m gyors: 5:09,10, 100 m pillangó: 1:14,12, 100 m hát: 1:16,59 is a dobogó második fokára állhatott. Ezek az eredmények azért is nagyszerűek, mert egyben új megye csúcsokat értek. Betlehem Dávid ezen kívül 100 m gyorson (1:10,7) a 7., a 200 méteres gyorsúszásban (2:30,18) pedig az 5. helyen végzett. Gergye Milán a 2004-es születésűek közül 400 m gyorson (5:39,29), 100 m pillangón (1:28,51) és 200 m gyorson (2:44,79) is harmadikként ért célba, ám mivel a két évjáratot (2003-2004) egy korosztályban értékelték, most nem állhatott dobogóra, ám eredményei biztatóak a jövőre nézve.

A ZÚK ob-n szerepelt csapata, hátul a két edző, Horváth Tamás és Lőrincz Brigitta, nyakában az érmekkel Betlehem Dávid (Fotó: ZÚK)

A ZÚK 4x50 méteres fiú vegyeváltója (Betlehem Dávid, Gergye Milán, Paksa Barnabás, Polgár Dániel) 2: 37,43 perces időeredménnyel a 6. helyen végzett.

A maroknyi csapat összesen 66 bajnoki ponttal gyarapította a szakosztály eredményességét, ami fontos lehet az év végi összesítés, illetve a szakosztályok közötti rangsor kialakulásakor.