2010.07.16. 06:27

Két aranyérem a vidékbajnokságon

A teniszezők vidékbajnokságán a Forest-ZTE TK tagjai évek óta jó teljesítményt nyújtanak, úgyhogy ragaszkodtak az idén is e hagyományhoz!

De nézzük, miből is állt össze a csapatbajnoki bronzérem, ami mellé egy díszes serleg is járt. A 12 esztendős fiúk egyéni viadalában a Forest-ZTE TK reménysége, Füle Mátyás esélyeshez méltón szerepelt, hiszen a döntőig jutott. Ahol pedig már ellenfele, Vinnai (DTFSE) sem tudtak őt megállítani, hiszen Füle 7:6, 6:4-re győzött, s ezzel aranyérmet nyert! Ugyenebben a korosztályban a párosok küzdelmében a szintén ZTE-s Városi Ferenc párjával, a kaposvári Kotormán Ákossal szintén győzött. A ZTE TK fiú együttese (Füle Mátyás, Városi Ferenc, Dudás Csaba, Hevesi Gergő, edzők: Keller László és Filadelfi Zsolt) szintén remekelt, hiszen nem talált legyőzőre.

A leányoknál is szépen gyűjtötték az érmeket az egerszegiek. A 18 éveseknél Boronyák Bettina döntőt játszott, azonban a fináléban Lórántfy (DTFSE) legyőzte őt, így Bettina ezüstérmet szerzett. Ugyanő a páros versenyben a paksi Fábiánnal az oldalán szintén másodikként zárt. A 14 éves leányoknál Bárdos Zsófia nem jutott a döntőbe, viszont bronzérmet szerzett az egyéni küzdelmek során, a párosban pedig két érem is jutott a Forest-ZTE TK sportolóinak. A Bárdos Zsófia, Kovács Barbara alkotta kettős a döntőben kapott ki, így ezüstérmet nyert, míg a Bárdos Borbála, Harangozó Helga duó harmadik lett.