2010.05.07. 02:28

Lakatos Roland ezüstérmet nyert Sárváron

A Sárváron megrendezett 12 és 24 órás futás magyar bajnokságán talán nem is meglepő már, hogy zalai érmest is köszöntöttek.

A 12 órás versenybe nevezett Lakatos Roland, a Zalaegerszegi Aszfaltszaggatók ultramaratonistája, aki az egyéni küzdelmekben remek eredményt ért el. Laka-tos 122,8 km-es teljesítményével ezüstérmet szerzett e nagy kitartást igénylő számban. Ugyanígy keményen küzdött a megyeszékhelyi Lőrincz Endre (103,3 km), Sárközi László (100,3 km) és Szittár Rudolf (82,6 km) is, ők a középmezőnyben végeztek.

A váltóversenyben a Z. Aszfaltszaggatók stafétája (Devecseri Bálint, Keszei András, Sergyán Gábor, Németh János) 155,8 km megtételével a negyedik helyen végzett.

A 24 órás egyéni versenyben a Keszthelyi Kilométerek futója, Szabó Béla 164,2 km-rel a 11. helyen zárt.