2010.05.31. 19:00

Idegenben nyert rangadót a Vasboldogasszony!

A bajnokság a végéhez közeledik a megyei háromban is. Északon, Keleten és a Középső csoportban még nagy harc várható, hiszen több csapat is befuthat az első helyre. A Nyugati csoportot megnyerte a Pórszombat, a déliben megállíthatatlannak tűnik a Becsehely. Eredmények.

Urbanics Pál

Északi csoport:

Kávás KSE - Vasbodogasszony LSC 0-2 (0-0)

Kávás, 30 néző. Jv.: Varga (Tóth).

Gólszerzők: Takács, Bertók

Kávás: Eke, Árr (Mészáros), Chibi, Horváth, Kovács Gábor, Kovács Péter (Horváth Tamás), Simon, Péterffy, Takács József, Toldi, Takács Zsolt. Edző: Kovács Gábor.

Vasbodogasszony: Józsa, Pőcz, Németh, Karcsics Dávid, Karcsics Ádám (Nagy), Dalla (Jordán, Zsuppán), Rózsa, Farkas Gergő, Pongrácz, Takács (Farkas Béla), Bertók (Máté). Edző: Konrád Péter.

A második félidőt jobban bírta erővel a vendégcsapat, és kétszer a kapunál is jól koncentráltak. A Vasboldogasszony és a Kávás is remekül küzdött, igazi rangadót láthatott a nagyérdemű. A vendégek győzelmükkel jobb gólkülönbségüknek köszönhetően átvették a vezetést a tabellán a Kávástól.

Alsónemesapáti SE - Bödei SE 1-7 (0-3)

Alsónemesapáti, 20 néző. Jv.: Kovács (Dukai)

Gólszerzők: Balaton ill. Bogdanovic (3), Mándli (2), Horváth Attila, Anti

Alsónemesapáti: Horváth László, Pataki, Zsédely, Balaton, Kámán, Póczak (Orsós), Komáromy, Tóth, Ujj, Tibola, Hires. Edző: Kámán Géza.

Böde:
Lengyel, Horváth Tamás, Lugosi, Mándli (Anti), Horváth Attila (Németh), Nagy, Palkó, Pataki (Garamvölgyi), Péter, Bogdanovic, Beledi. Edző: Kósa László.

A hazaiak az első félidőben még - úgy ahogy - tartani tudták a lépést az esélyesebb Bödével, aztán a második játékrészben már nagyon kijött a két csapat közti tudáskülönbség. Kósa mester alázatosan és taktikusan játszó alakulata nem tud veszíteni ebben az idényben.

Kustánszeg - Zalaháshágy SE 0-12 (0-6)

Kustánszeg, 20 néző. Jv.: Engi (Klepeisz)

Gólszerzők: Büki (3), Bejczy (2), Bősze (2), Jóna (2), Vaspöri, Pungor, Pulger (öngól)

Kustánszeg: Császár Gábor, Pulger, Horváth Csaba, Németh, Dávid, Bécs, Császár Tibor, Mihályi, Kovács Zsolt, Csizmazia (Sipos Tamás), Horváth András. Elnök: Lakatos Dezső.

Zalaháshágy: Erdei (Németh István), Vaspöri, Pilkovics, Török, Vaspöri, Bejczy, Bősze, Jóna (Sipos Péter), Kulcsár (Kovács Barnabás), Büki (Pungor), Szőke. Edző: Erdei János.

Mint macska az egérrel, úgy játszott a Zalaháshágy a hazaiakkal. Nem volt egy súlycsoportban a két csapat, a vendégek kis túlzással akkor értek el gólt, amikor csak akartak. A háshágyiak győzelmükkel versenyben maradtak a bajnoki címért.

Zalacsébi SE - Lakhegy LSE 5-0 (1-0)

Zalacséb, 30 néző. Jv.: Soós (Horváth)

Gólszerzők: Tóth (2), Horváth Zsolt, Fábián, Varga

Zalacséb: Horváth Csongor, Tóth, Horváth Zsolt, Kovács Norbert, Farkas Flórián, Varga, Gál (Kovács Attila), Fábián, Gaál, Horváth László, Sziva. Edző: Virág Benedek.

Lakhegy: Benkő, Gothárd, Koltai, Takács, Simon, Bóbics, Bencsik, Méhes, Bangó, Károlyi (Bedics), Pörösei. Elnök: Boda Imre.

A vendégek az első félideig állták a sarat, aztán érvényesült a papírforma.

Angol Foci Suli Páterdomb - Salomvár SE 2-4 (2-1)

Zalaegerszeg, 30 néző. Jv.: Szemerédi (Göncz)

Gólszerzők: Rettegi (2) ill. Béres (3), Vaspöri

Páterdomb: Pap, Pongrácz, Kiss, Rettegi, Péter, Lillik, Koczfán, Horváth László, Rózsás (Légrádi), Salamon, Butti. Edző: Rózsás Attila.

Salomvár: Németh, Molnár, Vaspöri, Pintér (Nagy), Horváth Richárd, Szujker, Déri (Major), Kárpáti (Hadnagy), Bacsó Porkoláb, Béres, Schut (Tamás). Edző: Devecseri János.

Fordulatos, jó mérkőzést láthattak a kilátogató nézők. Az eredmény a hajrában alakult ki, hiszen a 85. percig 2-2 volt az eredmény, aztán villant a salomvári Vaspöri Péter és eldöntötte a három pont sorsát. A 92. percben ráadásként Béres Ádám belőtte csapata 4., önmaga harmadik gólját. Mesterhármas!

Babosdöbréte SE - Nemesrádó SE 10-0 (4:0)

Babosdöbréte. Jv.: Tóth (Fullér)

Gólszerzők: Jeszenszki (5), Fábián (2), Huszár, Tóth, Szujker

Babosdöbréte: Ágoston, Odonics, Füzi, Vass, Lőrincz (Hári), Zámodics, Huszár (Fábián), Szekeres (Szujker), Tóth (Domján), Jeszenszki, Nádasi. Edző: Vas László.

Nemesrádó: Marai, Markal, Losonczi, Nagy, Óvári, Marai, Széll, Horváth, Martinkovics, Doktor, Völler. Elnök: Nagy Tibor.

Osztálykülönbség volt a két csapat között, nem voltak egyenrangúak a küzdő felek. Mindenképpen említésre méltó viszont Jeszenszki József öt találata. A Babosdöbréte 35 esztendős csatárának ez volt a szezonbeli 35. találata, amivel fellépett a góllövőlista második helyére.

Kutas SE - Alibánfa LSC 8-5 (4-3)

Nagykutas. Jv.: Nagy (Tóth)

Gólszerzők: Vörös (3), Takács (2), Szabó, Vincze Krisztián, Vincze Norbert ill. Dormán (2), Bangó (2), Kiss

Kutas: Dr Maróti, Szabó, Vincze Norbert, Vincze Krisztián, Takács, Zelkó, Vincze Martin (Domján), Vörös, Vasas, Kósa, Németh. Edző: Maróti Károly.

Alibánfa: Fehér, Németh, Dormán, Kiss, Jenei, Bangó, Kantó, Zuggó, Kósa, Török, Lákics (Magyar). Edző: Blaskovics László.

Érdekes, változatos, fordulatos mérkőzés volt, amelyen a védekezés egy kicsit háttérbe szorult. Négy-négyig felváltva estek a gólok, aztán a második félidőre elfáradtak a vendégek. Az eredmény további négy bekapott gól, amire csak Bangó László tudott válaszolni a 68. percben.

Bagod SC - Botfai LSC 2-2 (2-0)

Bagod. Jv.: Székedli (Németh)

Gólszerzők: Konkoly, Gergán ill. Horváth Ádám, Hajba Tamás

Bagod: Takács Tamás, Büki, Gergán, Takács Gábor, Gergály, Papp, Konkoly, Szabó, Tóth László, Tóth Norbert, Fanó. Edző: Andalics Csaba.

Botfa: Mátay, Horváth Ádám, Pődör, Pék, Kóbor Márk, Hajba Tamás (Ferincz), Hajba Richárd, Horváth Tamás, Olasz Tibor, Ősi (Simon), Olasz Milán. Edző: Szalai László.

Két, hasonló képességű csapat találkozóján az első félidőben a hazaiak, a másodikban a vendégek voltak jobbak. Megérdemelt a pontosztozkodás, bár a Botfa közelebb állt a győzelemhez.

Közép csoport, eredmények:

Zalatárnok - Söjtör 0-0, Zalacsány - Hahót 1-4, Baktüttös - Dióskál 8-0, Petrikeresztúr - Zalavár 5-1, Nagykapornak - Csatár 4-2, Bucsuszentlászló - Esztergályhorváti 1-3.

Nyugati csoport:

Lovászi - Nagylengyel 5-2, Zalaboldogfa - Zalabaksa 3-1, Szilvágy - Mumor 9-1, Vaspör-Ozmánbük - Pórszombat 2-7, Lenti TSZ  - Pusztaederics 0-1, Németfalu - Bárszentmihályfa - a vendégcsapat nem állt ki.

Keleti csoport:

Zalaszántó SE - FCK Szőnyegország 2-6; Sümegcsehi SE - Tekenyei SE 2-1; Cserszegtomaji SK - Kehidakustány SE 2-2; Karmacs SE - Zalaszentlászló SK 1-1; Zalakoppány SE - Felsőpáhok SE 1-2; Rezi SE - Hévíz II. SK 2-7; Óhid FK - Zalaudvarnok SC 4-0

Déli csoport:

Bázakerettye SE - Sand SE 0-1; Miháld SE - Petrivente SE 0-8; Belezna SE - Murakeresztúr SE 0-2; Becsehely SE - Surd SE 11-0; Liszó SE - Sormás SE 2-9; Saturnus SE Nagyrada - Újudvar SE 2-7; Pogányszentpéter SE - Fityeházi TK 3-2