2007.07.23. 02:28

Több mint félezer biciklis

Lendva (gyf) - A tikkasztó hőség ellenére is több százan vettek részt a már negyedik alkalommal megrendezett, három országot is érintő kerékpáros Pannon Maratonon. A körverseny kiindulópontja és egyben célja a szlovéniai Lendva városa volt.

Gyuricza Ferenc

A nevezők négy táv közül választhattak, a leghosszabb ebből az a 105 kilométeres pálya volt, mely Szlovénia mellett Horvátországot és hazánkat is érintette. A tornyiszentmiklósi Komár András immár második alkalommal veselkedett neki a körversenynek.

- Tavaly próbáltam ki először, akkor Lentiből startolt a mezőny - mondta az egyik pihenőnél. - Szeretek kerékpározni, de erre a versenyre elsősorban a kihívás miatt neveztem be. A nagy melegben egy kicsit megerőltető az idei maraton, a folyadékveszteség miatt sokat kell inni, jól jönnek ezek a frissítőpontok.

Hasonló gondolatokat fogalmazott meg a lenti Mocorgók az Egészségért és Környezetért Egyesület tagja, Kósa Róbert is, aki szintén nagy kedvelője a szabadidős sportnak. Mint mondotta, ez évben is rengeteg nevezője volt a versenynek, köztük számos magyar is.

- A szlovén szervezők alaposan kitettek magukért - folytatta. - A frissítőpontokon a jégbe hűtött ásványvíz és az üdítő mellett dinnyét kínáltak, ami ebben a melegben különösen jól esik.

A kerékpárosok egy része elsősorban nem a verseny miatt nevezett, sokkal inkább a táv és a közös élmény volt vonzó számukra. Részben emiatt is jelölnek ki a szervezők több távot, így a 105 kilométeres mellett egy 50, illetve egy családinak nevezett 17 kilométeres túra, továbbá egy terepverseny várta az érdeklődőket. A négy táv együtt több mint félezer résztvevőt vonzott.