2015.11.15. 19:31

A ZTE NKK kikapott, de óriásit küzdött

Pécs – A női NB I A-csoportos kosárlabda-bajnokságban a ZTE NKK vasárnap este a PEAC-Pécs vendége volt. Az egerszegiek ugyan kikaptak, de parádés hajrát vágtak ki.

PEAC-Pécs–ZTE NKK 71-64 (24-5, 20-12, 17-15, 10-32)

Pécs, 300 néző. Jv.:Rácz, Radnóti, Lövész.

PEAC: Fűrész 7, Raksányi 17/6, Pedrals 7, Zele 6, Kaposi 8. Csere: Parks 14/6, Stankovic 10, Szűcs 2. Vezetőedző: Roberto Hernandez.

ZTE NKK: Nagy D. 9/3, Velkey -, Orsó 2, Böröndy 11, Licskai 8/3. Csere: Horváth Zs. 4, Szélesy 23/9, Szalay -, Jurkó 7. Vezetőedző: Gáll Tamás.

Szélesy pontjai a felzárkózást hozták

Ismét olyan mérkőzés előtt állt a ZTE NKK, melyen nem ők voltak az esélyesek és a PEAC gyorsan el is lépett. A baranyaiak 17-3-ra is vezettek, ráadásul a ZTE NKK dobásbiztonsága továbbra sem javult. Igaz, kemény védekezést kaptak az egerszegiek, így nehéz volt tiszta dobóhelyzetet kialakítani az erőfölényben játszó pécsiek ellen. Néhány sikeres akció után a zalaiak 28-15-re felzárkóztak, de aztán jött a pécsiek válasza (44-17). A második félidőre nem sok kérdés maradt, hiszen a pécsiek győzelmét semmi sem veszélyeztette, vagy mégis? A harmadik negyed végéig sima ügynek tűnt minden (61-32), de aztán az utolsó negyedben fantasztikus védekezést mutatott be a ZTE NKK, Szélesy pontjai pedig a felzárkózást hozták. A 36. percben 66-50 volt az eredmény, aztán a 39. percben már csak 66-59-re vezetett a PEAC. A ZTE NKK elképesztő hajrával nyílttá tette az utolsó percet, de már nem tudott közelebb kerülni a baranyaiakhoz. Ettől függetlenül olyan utolsó negyedet produkált a ZTE együttese, ami emlékezetes.

Gáll Tamás: „ A végén extázisban játszottak a lányok, de az elején megszeppent egereknek tűntünk... A három játékvezető közül ketten nálunk is gyengébbek voltak..."

A 7. forduló további eredményei: Sopron–Vasas 115-45, PINKK Pécs–89-48, Győr–Cegléd 75-64.