2015.01.07. 19:55

Fél órán át vezetett a ZTE NKK

Zalaegerszeg - Szerda este, a női kosárlabda élvonal 2015-ös nyitányán, a 10. fordulóban a bajnoki címvédő vendége volt a ZTE NKK.

PINKK Pécs 424–ZTE NKK 70-64 (14-16, 22-21, 18-12, 16-15)

Komló, 400 néző. Jv.: Győrffy, Kovács N., Radnóti.

PINKK: Stewart 15, Nagy Dorottya 6/6, Faulkner 17, Sarok 11/6, Ruják 5/3. Csere: Key 7, Őri 9/3, Laczi -, Katona -. Edző: Szentendrei Áron.

ZTE NKK: Nagy Dóra 6, Varga 2, Zele 21/3, Mackay 10/3, Horváth 6. Csere: Szélesy 14, Ambrus 4, Velkey -, Darida 1. Vezetőedző: Gáll Tamás.

Kipontozódott: Varga a 27., Steart a 40. percben.

Az egerszegi Zele Dorina szekszárdi túlerővel küzd a palánk alatt a két csapat zalaegerszegi meccsén. Szerdán sem volt könnyebb. Fotó: Katona Tibor

A tavalyi bajnok nincs túl jó passzban mostanság, két vereség után (igaz, ezeket a Győr, illetve a Sopron ellen szenvedték el), a múlt év végén menesztették trénerüket, a spanyol Roberto Hernándezt. Ettől függetlenül a szerdai meccsnek persze a hazai alakulat volt az esélyese.

A találkozó első félidejének nagyobb részében azonban erről nem vett tudomást a ZTE NKK, mely tudta játszani a saját játékát, és kezébe vette az irányítást (7. p.: 7-12). A PINKK többször felzárkózott, ám a zalaiak mindannyiszor újítani tudtak. A 18. percben, 25-33-nál már abban lehetett bízni, hogy jelentékeny ZTE-előnynél kezdődik meg a szünet, ám Faulkner és Stewart pontjai meghozták a hazai felzárkózást. A ZTE vezére Zele és Mackay volt, és az lehetett volna Varga is, ha be nem gyűjti negyedik faultját is.

Fordulás után gyorsan vezetett a PINKK, de egy darabig még kiválóan tartotta magát a zalai csapat (25. p.: 41-47). Ám a következő 4 percet (közben pontozódott ki Varga) 13-0-ra nyerte a PINKK. Talpra állt azonban a ZTE, éles végjáték következett (36. p.: 56-54, 39. p.: 63-62), amiben a hazaiak vért izzadva – nagyban Sarok egy kései hárompontosának köszönhetően – kerekedtek felül.