Kosárlabda

2014.04.03. 10:55

Az amatőr női kosárlabda NB I-ben közeledik a hajrá

Az amatőr női kosárlabda NB I-ben a rájátszásnál tartanak már a csapatok: a kanizsaiak a 9-16., az egerszegiek pedig a 17-20. helyezésekért küzdenek.

Kanizsai Vadmacskák SE - Bajai NKK 72-57

(14-8, 16-23, 16-10, 26-16)

Nagykanizsa, 50 néző. Jv.: Németh S., Dombay.

Vadmacskák: Fekete 20/6, Kardos 5, Jurkó 24/3, Nagy D. 5, Herman -. Csere: Hegyi 7/3, Oros 11/3, Horváth E. -, Bernáth -, Gutai -, Karancz -. Edző: Gábor Erzsébet.

A második negyedben a szellős hazai védekezés hozott félidei előnyt a vendégeknek. A pihenő után jó ritmusban kezdte a kosárlabdát a hazai csapat és egy 8-0-s etappal át is vette a vezetést. Védekezésben váltott a KVSE, és a megszerzett labdákból könnyű kosarakat tudtak dobni a vendéglátók. A záró felvonásban továbbra is koncentráltan játszott a Kanizsai Vadmacskák SE.

Gábor Erzsébet: - Fokozatosan javultunk fel, és húztunk el. Rájátszásbeli első sikerünket a második félidőben nyújtott remek teljesítménnyel értük el.

Jók: Fekete, Jurkó, Oros.

A nagykanizsai Oros Laurának (fehérben) ott a helye a jók között (Fotó: Szakony Attila)

Szolnoki MÁV SE - Zala Volán 71-34

(23-7, 15-15, 17-5, 16-5)

Szolnok, 50 néző. Jv.:Bogárdi, Arató.

Z. Volán: Gerencsér 10/6, Gergácz -, Ambrus G. 8, Zsemberi 14/12, Szekeres -. Csere: Fülöp -, Mester 2, Takács -, Kalcher -, Lapat -. Edző: Bukics Zsolt.

Az alsóházi rájátszás második mérkőzése kosárváltásokkal kezdődött, majd a Szolnok ellépett. A második negyedre megszilárdult a zalaiak védekezése, és az eredmény nem is maradt el, hiszen döntetlenre hozta a Volán ezt az etapot. A folytatásban a hazaiak egy jó sorozattal újta elléptek, és előnyüket innentől folyamatosan növelték.

Jó: Zsemberi

Bukics Zsolt: - A sok hibával tarkított mérkőzésen a jobban lepattanózó és kevesebbet hibázó csapat nyert.